Safir FUE Saç Ekimi

safir fue saç ekimi

FUE ile elde ettiğimiz doğal sonuçları Safir FUE Saç Ekimi yönteminde kullandığımız özel cihazlar sayesinde bir adım daha ileriye taşıdık.

İğne yok! Ağrı yok! Konfor Var!

Saç köklerinin donör bölgeden alınması ve saç ekileceği alanın oluşturulmasından önce lokal anestezi işlemi yapılmaktadır. Yakın geçmişe bakarsak lokal anestezi zamanı hasta iğnenin batırılması zamanı ağrı hisseder ve vücudun uyuşmasına dek konforu bozulurdu.

Ama artık özel anestezi aletleri kullanıyoruz ve yapılan Saç Ekimi operasyonlarımızı iğnesiz, ağrısız ve acısız gerçekleştiriyoruz. Bahsedilen aletler, anestezi sağlayan likit jet sistemini basınçlı püskürtme aracılığıyla cilt altına ulaştırıyor. Hatırlatalım ki iğnesiz enjektörle gerçekleştirilen anestezi uygulamasının etkisi iğneli enjeksiyonla kıyaslamada daha hızlı başlıyor. Ayrıca iğnesiz anestezi lokal anestezi uygulamasına göre daha dengeli bir yayılma sağlar. Böylece hem hasta hem de ekip için mükemmel konfor oluşur.

Eğer sizin de iğne fobiniz varsa ve bu sebeple bugüne kadar saç ekimi operasyonu yaptırmaktan kaçındıysanız yeni teknikler için Özel Esteliv Polikliniği’nde yolunuzu bekliyoruz.

Safir FUE ve Klasik Metal Slit FUE Arasında Fark Nelerdir?

Safir Fue operasyonunda kanal açmak için kullanılan Metal Slit yerine değerli madenler arasında yer alan gerçek safirden üretilen uçlar kullanıyoruz.

Safir FUE tek başına bir Saç Ekim tekniği değil, FUE yönteminde uygulanan bir yeniliktir. Safir FUE operasyonunda greftleri içine yerleştirmemiz için açılan mikro kanallar minimal düzeyde kabuklanır ve çok hızlı iyileşir.

Safir Fue operasyonlarında anestezi altında mikro motor yardımıyla donör bölgeden çapları 0,6 – 0,7 – 0,8 mm arasında değişen saç köklerini tek tek topluyoruz ve toplanan kökleri FUE yöntemiyle açılan kanallara yerleştiriyoruz. Açılan kanallar saçın görünümünü ileri derecede etkiler ve saçın açı, yön ve sıklığı ile alakalı konularını doğrudan belirler. Saç ekimi operasyonlarının başarısında en önemli aşamalardan biride kanal açma detayıdır.

Saç kökleri 1,0 -1,3 – 1,5 mm arasında değişen kanallara yerleştirilir. Keskin pürüzsüz ve dayanıklı safir uçlar ile açılan küçük kanallar saç kökü boyutunda olursa kanal sayısının artmasına ve saç köklerinin birbirine daha yakın ekilmesine yardımcı olur. Ekilen saçlar doğal saç açısı  gibi 40-45 derece olmazsa saçların dik uzamasına neden olur.

Klasik Metal Slitine Göre  Safir FUE ile Yapılan Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Operasyon esnasında oluşa bilecek travma ve doku hasarı riskinin minimuma indirilmesi için pürüzsüz yüzeyi ile anti-bakteriyel, sertlik, keskinlik ve dayanıklılık gibi fiziksel özellikleri sebebiyle safir uç kullanılır.

İleri evrelerde saç dökülmesi oluşa bilecek hastalara FUE operasyonu zamanı metal slit yerine safir uç ile daha sık ekim yapılır.

Safir FUE greftlerin daha sık ekilmesine yardımcı olur  ve saç yoğunluğu ile birlikte daha doğal bir görünüm elde edilmesine olanak sağlar.

Safir FUE deri altına daha az sıvı enjekte ederek kanal açımını daha kolaylaştırır.

Diğer yöntemlere göre Safir FUE sonrası daha az ödem olur ve bu hastanın konforlu iyileşmesini sağlar.

Safir ile küçük küçük açılan kanalların operasyon sonrası doku iyileşmesi metal slite göre daha hızlıdır ve en önemlisi, deri üzerinde pürüzsüz bir birleşme olur.

Saç kökleri kendi boyutlarında açılan kanalların içine en doğal açıyla ekildiğinden, köklerin yerinden çıkması ve açı ayarlarının değişmesi ihtimali yoktur.

FUE Saç Ekim yöntemi 2004 yılından dünyaca kabul görmüş bir saç ekimi tekniğidir. Sadece başarılı sonuçları değil, hem de rahatlık ve mükemmellik sunan bir teknik olarak da çok sık tercih edilmektedir. Biz ESTELIV olarak bu başarı ve mükemmelliği Safir Uç ile kliniğimizde sizlere sunuyoruz.

Saç ekimi esnasında yapılan PRP, ekim işleminin ardından yara iyileşmesine ve saç büyümesine hız kazandırmak hedefiyle uygulanan bir yöntemdir. PRP tedavisi ile ulaşılmaya çalışılan hedef ise, dökülmeye başlamış, gücünü ve sağlıklı yapısını yitiren saç köklerinin yeniden canlandırılmasıdır. PRP uygulanan kişilerde saç dökülmesinin azaldığı ve uygulanan bölgede saç tellerinin kalınlaştığı gözlemlenmiştir.

Özel ESTELIV Polikliniği’nde başarılı Safir FUE Saç Ekim operasyonları hakkında sağlık danışanlarımızdan
daha detaylı bilgi için 444 3970 numarasından bizi araya bilirsiniz.

Yoruma Kapalı