Örümcek Ağı Estetiği

örümcek ağı

Kliniğimizin Medikal Estetik Hekimleri Örümcek Ağı estetiği ile de gençleşebileceğimizi söylüyor. Zamanla dokularda azalan kollajen miktarı ve değişen içeriği yüzdeki yağ kompartmanlarını eritir. Oluşan tüm bu değişiklikler kendini hacim kaybı olarak gösterir. Hacim kaybı yer çekimi ile birleştiğinde yaşlanmanın tipik görünümü ortaya çıkar.

Örümcek ağı dudak üstü, çene görüntüsü için güvenli ve hızlı sonuçlar görebileceğiniz oldukça etkili bir yöntemdir. İşlemde elastikiyeti kaybolan bölgeleri tekrar eski pozisyonuna getiren, alerji yapmayan PDO ameliyat iplikleri kullanılır. Bu ipler cildin sarkan ve gevşeyen noktalarında azalmış olan kollajen ve elastin liflerinin yerine geçer. Bu ipliklerin kalıcılığı 5 sene civarıdır ve bu süre sonunda kendiliğinden erirler.

Örümcek Ağı Estetiği ile Ameliyatsız Gençleşme

Doktorlarımız günümüzde yüz estetiği ile ilgili cerrahi olmayan işlemlerim gittikçe daha çok tercih edildiğine parmak basıyor. Botox, dermal dolgular, PRP tedavisi, mezoterapi gibi minimal invaziv uygulamalarla birlikte örümcek ağı estetiği de sıkça talep gören işlemlerin arasında yer alıyor. İşlem 40-60 dakika civarı gibi kısa sürede bitiyor ve etkisini hemen göstermeye başlıyor.

Belirtmek isteriz ki, örümcek ağı estetiği germe değil, ameliyatsız cilt sıkılaştırma, canlandırma ve form kazandırma işlemidir. İlhamını doğanın içinden, en güçlü ve esnek yapıya sahip olan örümcek ağının muazzam şekil, dayanıklılık ve üstün mekanizmasından alır. Bu uygulamanın ana maksadı, dermal simülasyon, cilt simülasyonu yoluyla kollajen canlandırma, yara iyileşmesinin tetiklenmesi, iğnelerin sağladığı mekanik destek ve bunların oluşturduğu cilt rejüvenasyonudur.

Örümcek Ağı Estetiğinin Kullanım Alanları

Örümcek ağı estetiğinin kullanım alanları;

  • alın ve kaş arası kırışıklıklar,
  • kaş kaldırma,
  • göz kenarı ve kaz ayağı çizgileri,
  • nasolabial katlantılar,
  • marionette (kukla) çizgileri,
  • çene hattı,
  • boyun ve gıdı germe,
  • dekolte ve vücut estetiğidir.

Daima kendinizi sağlıklı, güzel ve daha genç hissetmeniz için ESTELIV’de kırışıklık, sarkma ve yaşlanma problemlerinize kalıcı çözümler için farklı hizmetleri bir araya getiriyoruz. Kliniğimizde doktor ve uzmanlarımızın kişiye özel belirlediği programlar dahilinde gençleşmek artık çok kolay…

İşlem yaptıran danışanlarımızın doktorların önerdiği dikkat edilmesi gereken noktalarda hassasiyet göstermeleri gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Örümcek ağı estetiği veya diğer anti aging uygulamaları hakkında sormak istediklerinizi 444 3970 numarasını arayarak sağlık danışmanlarımıza sorabilirsiniz. Ayrıca bilgi için +90 553 762 02 24 whatsapp hattımızdan da bize yazabilirsiniz.

Yoruma Kapalı