Medikal Cilt Bakımı

medikal cilt bakımı

Cildimiz dış etkenler, genetik yatkınlıklar vb. nedenlerden dolayı yıpranmaya meyillidir. Cilt sağlığını korumak için rutin olarak yaptırmamız gereken bakımlar vardır. Medikal cilt bakımı da bunlardan birisi.

Cildimiz en değerli giysimizdir. Hem bakımlı hem genç hem de güzel görünmenin yolu cildimize iyi bakmaktan geçiyor. Cilt bakımlarını aksattığımızda birçok cilt problemi kendini göstermeye başlıyor. Elbette hem kadınlar hem de erkekler için bu tür problemler can sıkıcı oluyor. Düzenli bakımlarınızı yaptırdığınızda cilt problemleri ile karşılaşma olasılığınız düşüyor.

Medikal cilt bakımı neleri kapsıyor?

  • yıpranmış cildin canlılığını tekrar kazandırmaya,
  • canlı ve diri bir cilt görünümü sağlamaya,
  • ciltte biriken yağları arındırmaya,
  • cildin nem oranını artırmaya,
  • siyah nokta-sivilce gibi problemlerin giderilerek daha sağlıklı bir cilde kavuşmaya yönelik bakımlardan oluşur.

Öncesinde cilt analizi yapılıyor

Cilt sorunları kişiden kişiye farklılık gösterebileceği için medikal cilt bakımı uygulaması öncesinde cilt analizi yapılır ve buna bağlı olarak kişiye uygun bir yöntem belirlenir.

Medikal bakımlar her mevsim uygulanıyor mu?

Cilt bakımı denildiğinde akla sadece tek bir işlem gelmemeli. Cilt bakımı kliniği olarak birçok yöntem kullanıyoruz. Bu yöntemler şikayetlerinize ve cildinizin ihtiyacına göre değişmektedir. Genellikle leke tedavileri ve bakımları güneşe daha çok maruz kaldığımız yaz aylarında yapılması uygun görülmüyor. Ancak birçok cilt bakım yöntemi her mevsim uygulanabiliyor.

Siz de cilt sorunlarından şikayetçiyseniz kliniğimizde cilt bakımı yaptırmak için bizimle 444 39 70 telefon numarasından iletişime geçmeniz yeterli.

Yoruma Kapalı