444 48 07
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Anasayfa » MEDİKAL CİLT BAKIMI

KLASİK CİLT BAKIMI

Cildinizin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere size özel kişiselleştirilmiş bakımlar sunan bu bakım şekli, cildinizi canlandıracak, derinden temizleyecek ve tazeleyecektir. Bakıma temizleme, buhar, gözenek temizleme ve iyileştirici maske dahildir. 1,5 saat süren, klınik ortamda dermokozmetik ürünler kullanılarak bir bakım uygulanmaktadır. Her cilt tipi için ayrı ayrı yapılır.

LYMPHOBİONY BAKIM

Cilt dokusundaki elastikiyet kaybı olan ciltlerde toparlanmaya yardımcı olur. Örneğin; kaz ayaklarındaki mimik çizgileri, yanaklardaki ve gıdıktaki düşüklükler ve sarkmaların toparlanmasında yardımcı olan bakım türüdür. 6 ila 8 seans arası yapılmaktadır. 3.seansta gözle görülür farklılık yaratır.

OKSİJEN BAKIMI

Kuru, hassas, kuperozlu (genişlemiş kılcal damar) ciltlerde kılcal damarların genişlemesini engelleyen, sakinleştiren, cilde parlaklık, nem ve denge sağlayan PH değerini sabitleyen detaylı bir bakımdır.

AKNE TEDAVİSİ

Tam anlamıyla genel ve bölgesel cilt bakımı yapılır. Akneli ciltlerde var olan aknelerin temizlenmesi sağlanır. Akne tedavisinde yapılan uygulamada, cildin dengesini sağlamak, derinlemesine temizlemek, oluşan akneleri tedavi etmek ve oluşumunun engellenmesini sağlamak ele alınır.

Sebum: cilt yüzeyinin hidrolipitik tabakası çeşitli iç epidermis yağları ve sebumlardan oluşur. Sebum miktarı vücuttaki bezelerin sayısına bağlı olarak çeşit gösterir. Örneğin;

İç etkenler; hormoneldengesizlik ,yaş , genetik gibi.
Dış etkenler; sıcaklık ve güneş, yaşam tarzı, beslenme gibi.