Endopeel

Tıbbi bir kas liftingi yöntemi olan endopeel, yüzdeki sarkmaları azaltan, ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Endopeel’in etken maddeleri karbolik asit ve yer fıstığıdır. Endopeel hemen sonuç vermesi ve ameliyatsız bir yöntem olması ile yüz germe işlemlerinde en çok tercih edilen lifting uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Sıvı yüz germe olarak da adlandırılan endopeel dahili bir peelingtir. Peeling etkisi içten başlayarak dışa doğru ilerlemektedir. Bu sayede ciltte yenilenme ve sıkılaşma gerçekleşir.

Endopeelin ciltte etkileri

Endopeel ile ilgili merak edilenler

1. Endopeel nasıl yapılır?

Sarkan ve kırışıklıkların olduğu bölgede kas dokusu içine enjekte edilir.

2. Endopeel ağrılı bir işlem mi?

Kas üzerinde yakıcı ya da ağrı verici etkisi olmamaktadır. Ancak enjeksiyon nedeniyle oluşabilecek acının duyulmaması için lokal anestezik kremler kullanılmaktadır.

3. Endopeel işleminin süresi nedir?

Uygulanacak bölgeye göre değişmekle birlikte yaklaşık 15-30 dakika içinde işlem tamamlanmaktadır.

4. Endopeelin etkisi ne kadar sürer?

Uygulama bölgesi ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama 8 – 10 ay etkisi sürer.

5. Endopeel (sıvı yüz germe) sonrası nelere dikkat edilmeli?

Sauna, solaryum gibi çok sıcak ortamlardan ve sıcak su temasından bir süre kaçınılmalıdır. İlk gün makyaj yapılmamalı. Bir sonraki gün makyaj yapılabilir ve duş alınabilir.

6. Endopeel uygulaması mimik kaybına sebep olur mu?

Kaslar üzerinde felç etkisi olmadığı için mimiklerinizi kaybetmezsiniz.

7. Endopeel etken maddeleri cilde ya da vücuda zarar verir mi?

Karbolik asit 24 saat içinde idrarla vücuttan atılır. Yer fıstığı yağı yayılımı ile tampon mekanizması görür. Peeling etkisi içten dışa doğru ilerlerken ciltte yenilenme ve sıkılaşma başlar. Yer fıstığı alerjisi olmayan kişiler için etken maddelerinin vücuda ya da cilde hiçbir zararı yoktur. Alerjisi olan ya da olduğunu düşünen kişilerin uzak durması ya da hekime danışması önerilir.

Endopeel’in işlevleri nelerdir?

Endopeel uygulamasının avantajları

Endopeel diğer adı ile sıvı yüz germe uygulamasının medikal estetik içerisinde en çok tercih edilen yüz germe yöntemlerinden biri olmasının çok geçerli sebepleri bulunmaktadır. Bunlar:

Nisan 11, 2023

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

MEDİKAL AĞRI TEDAVİSİ

Medikal Ağrı tedavisiyle, vücudun herhangi bir yerinde oluşmuş akut ve kronik ağrıların tümü tedavi edilmektedir.  Uzun süreli bel ağrıları, boyun...

Detaylar

MANUEL TERAPİ

Manuel terapi elle tedavi anlamına gelir. Eklemlerde oluşan hareket ve koordinasyon bozukluğu, ağrı ve fonksiyon kaybını ortadan kaldırmak için kullanılan...

Detaylar

ORTOPEDİK REHABİLİTASYON

Bel boyun rahatsızlıkları, tüm fıtık ağrıları, menüsküs yırtıkları, kas ve tendon zorlanmaları, omuz ve diz yaralanmaları vb gibi hastalıkların tedavisinde...

Detaylar
whatsapp profile
Müşteri HizmetleriÇevrimiçi
Hemen Randevu Al