Elmacık Kemik Dolgusu

Birçok kişi elmacık kemiği hafif çıkık, çene hattı belirgin ve üçgen bir yüzü ideal yüz olarak tanımlamakta, bu yüz tipi Hollywood tipi yüz olarak da adlandırılmaktadır. Bu noktada çene için jawline dolgu uygulaması ile birlikte elmacık kemik dolgusu devreye girmektedir. Yaşla birlikte elmacık kemiklerde hacim azalır, yaş ilerledikçe sarkmalar başlar. Bunun yanı sıra bazı kişilerde elmacık kemik belirgin olmayabilir. Tüm bu durumlarda elmacık kemik dolgusu ile istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Üstelik ameliyat olmadan ve çok kısa sürede. Elmacık kemiği belirginleştirmek aynı zamanda yuvarlak bir yüzün hatlarının daha üçgen görünmesini de sağlar. Özellikle kilo nedeniyle ya da yapısal olarak dolgun yanaklara sahip olan kişiler daha ince bir yüz için elmacık kemiği dolgusu yaptırabilir. Bu sayede yanaklardaki fazlalık olarak görülen kısımlar daha boş elmacıklar daha dolgun görünecek bu da ince bir yüz hattına imkan sağlayacaktır.

Elmacık Kemik Dolgusu ile İlgili Sorular

Elmacık kemiği dolgusu nasıl yapılır?

İlk olarak hastamızın beklentilerini öğrenme ve istenilen sonuç için doktorumuz görüşme yapar. Doktorumuz hastamızın cilt tipini, kas yapısını inceleyerek gerekli kontrolleri yapar. Dolgu işlemine başlamadan önce hastamızın öncesi ve sonrası olarak hastamıza gösterilmek üzere yüz fotoğrafları çekilir. Yüzdeki hacim kaybı ve kişinin isteğine bağlı olarak uygulanacak doza karar verilir. Dolgu maddesi derin tabakaya enjekte edilir.

Elmacık kemik dolgusunda ağrı hissedilir mi?

Belirli oranlarda anestezik krem uygulaması yapıldığı için acı duyulmamaktadır ya da hastalarımızın tanımladığı gibi çok hafif, sinek ısırığı gibi acılar duyulabilir. Uygulanılan miktara da bağlı olarak hyalüronik bazlı dolgular kullandığımız için çok fazla ağrı duyulmamaktadır.

Elmacık kemiği dolgusu ne kadar sürer?

Uygulanacak miktara da bağlı olarak 15 – 30 dk arası sürebilmektedir.

Dolgu işleminden sonra işime hemen geri dönebilir miyim?

İşlemlerden sonra rahatlıkla günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kalıcılık süresi nedir?

Miktara ve kişiye göre (kişinin mimik kullanımı vs. gibi etkenlere de bağlı olarak) 18 aya kadar kalıcılık sağlanmaktadır.

Uygulanan dolgu malzemesi yüzüme zarar verir mi?

Hyalüronik asit bazlı dolgular kullanmaktayız. Bu madde insan vücudunda doğal olarak bulunan ve bulunması gereken bir maddedir. Alerji yapmaz, herhangi bir yan etkisi ya da riski yoktur. Sağlığı tehdit eden bir unsur bulunmamaktadır. Ancak tecrübeli ve uzman doktor tarafından doğru şekilde uygulanması çok önemlidir.Sizler de elmacık dolgusu yaptırmak isterseniz Esteliv’in deneyimli doktorlarına kendinizi bırakın. Randevu ve bilgi için +90 553 762 02 24 whatsapp hattımızdan ya da 444 39 70 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Nisan 11, 2023

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

MEDİKAL AĞRI TEDAVİSİ

Medikal Ağrı tedavisiyle, vücudun herhangi bir yerinde oluşmuş akut ve kronik ağrıların tümü tedavi edilmektedir.  Uzun süreli bel ağrıları, boyun...

Detaylar

MANUEL TERAPİ

Manuel terapi elle tedavi anlamına gelir. Eklemlerde oluşan hareket ve koordinasyon bozukluğu, ağrı ve fonksiyon kaybını ortadan kaldırmak için kullanılan...

Detaylar

ORTOPEDİK REHABİLİTASYON

Bel boyun rahatsızlıkları, tüm fıtık ağrıları, menüsküs yırtıkları, kas ve tendon zorlanmaları, omuz ve diz yaralanmaları vb gibi hastalıkların tedavisinde...

Detaylar
whatsapp profile
Müşteri HizmetleriÇevrimiçi
Hemen Randevu Al