Dövme Silme

Dövme silme uygulaması ile geçmişin izlerini siliyoruz! Bazen sevdiğimizin adını taşımak için, bazense moda için dövme yaptırıyoruz. Ama anında karar verilip yaptırılan dövmeler daha sonra bize sıkıcı gelmeye başlıyor. İşte bu tür durumlarda çözümler aramaya başlıyoruz. Üstünü kapattırsam mı? Sildirsem mi? Sildirsem izi kalır mı? gibi sorular kurcalıyor kafamızı. Eğer ki kararınız dövme sildirmek olursa mutlaka ESTELIV’e gelmenizi öneririz.  Eşsiz teknoloji olan Q-Switched Nd: YAG lazerle dövme silme hakkında merak edilenleri doktorlarımıza sizler için sorduk:

Lazerle dövmeleri tamamen siliyoruz!

Q-Switched Nd: YAG lazer ışını ciltte hücre içine çökmüş durumda olan dövme pigmentini hedefleyerek parçalar ve hücrelerarası boşluğa dağılır. Bu parçalanan pigmentler vücuttaki makrofajlar tarafından temizlenerek vücuttan atılır. Dövme silme için kullanılan yeni nesil lazer sistemleri, renkli dövmelerin çıkarılmasına da fırsat tanıyor. Q-Switched Nd: YAG lazer tercih ederseniz riskleri minimuma indirir ve oluşabilecek yara izlerini engelleyebilirsiniz. Tek bir dalga boyuna sahip lazer ile her renkteki dövmeyi silmek mümkün değildir. Değişik dalga boyuna sahip lazerler, değişik renkteki dövmeleri silebilirler. Q-Switched Nd: YAG lazerler ile çevredeki sağlıklı deriye hasar vermeden yalnızca dövme üzerinde işlem uygulanıyor. Lazer ışını ile dövme mürekkebi parçacıklara ayrılır ve bu parçalar birkaç hafta içinde, vücudun doğal mekanizması ile atılır.

Dövme silme işlemi kaç seans uygulanıyor?

Dövme silme işleminde süreyi etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Koyu renk dövmeler için ortalama 4-6 seans yeterli olurken, açık renk dövmeler için bu sayı 12’yi bulabilmektedir. Küçük bir dövmenin silinme işlemi 5 dakika sürerken, büyük veya birden fazla dövme için bu süre 1 saati bulabilmektedir.

Dövme silme ağrılı bir işlem mi?

Lazerle dövme silme uygulamaları tüm deri tiplerine ve vücudun her bölgesine yapılabilir. Çoğu insan dövmelerini sildirmek istese de buna cesaret edemiyor. Ama bu işlemde acıyı minimuma indirmek için uygulama yapılacak bölgeye ağrı anestezik kremler kullanılır. Eğer sizin acı eşiğiniz düşük ise bölgeye lokal anestezi de uygulayabiliyoruz.

Dövme sildirdikten sonra cildimde kızarıklık kalacak mı?

İşlem sonrasında deride kızarıklık ve kabarma olur ama 15-30 saat içinde hiçbir şey kalmaz. Lazer ile dövme sildirme uygulaması sonrasında günlük aktivitelerinize hemen dönebilirsiniz. Uygulama yapıldıktan sonra, bölgenin güneşten korunması gerekir. Doktorlarımız uygulama yapan kişinin tecrübesi ve kullanılan teknolojinin çok önemli olduğunu ve dövme sildiren kişilerin sabırlı olması gerektiğini ısrarla vurguluyor. Q-Switched Nd: YAG dövme silme ile sonuçların tek bir seansta ortaya çıkması beklenmemelidir. Uygulama sürecinde dövme üzerindeki değişimler zaman içinde ortaya çıkar. Sağlıklı ve kusursuz dövme sildirme uygulamaları için 444 3970 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Nisan 11, 2023

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

MEDİKAL AĞRI TEDAVİSİ

Medikal Ağrı tedavisiyle, vücudun herhangi bir yerinde oluşmuş akut ve kronik ağrıların tümü tedavi edilmektedir.  Uzun süreli bel ağrıları, boyun...

Detaylar

MANUEL TERAPİ

Manuel terapi elle tedavi anlamına gelir. Eklemlerde oluşan hareket ve koordinasyon bozukluğu, ağrı ve fonksiyon kaybını ortadan kaldırmak için kullanılan...

Detaylar

ORTOPEDİK REHABİLİTASYON

Bel boyun rahatsızlıkları, tüm fıtık ağrıları, menüsküs yırtıkları, kas ve tendon zorlanmaları, omuz ve diz yaralanmaları vb gibi hastalıkların tedavisinde...

Detaylar
whatsapp profile
Müşteri HizmetleriÇevrimiçi
Hemen Randevu Al