Dövme Silme

dövme silme

DÖVMELER ESKİDE KALSIN!

Bazen sevdiğimizin adını taşımak için, bazense moda için dövme yaptırıyoruz. Ama anında karar verilip yaptırılan dövmeler daha sonra bize sıkıcı gelmeye başlıyor. İşte bu zaman çözümler aramaya başlıyoruz. Üstünü kapattırsam mı? Sildirsem mi? Sildirsem izi kalır mı? – Diye deli sorular kurcalıyor kafamızı. Eğer ki kararınız dövme sildirmek olursa mutlaka ESTELIV’e gelmenizi öneririz.  Eşsiz teknoloji olan Q-Switched Nd: YAG lazerle dövme silme hakkında merak edilenleri doktorlarımıza sizler için sorduk.

Q-Switched Nd: YAG lazer ışını ciltte hücre içine çökmüş durumda olan dövme pigmentini hedefleyerek parçalar ve hücrelerarası boşluğa dağılır. Bu parçalanan pigmentler vücuttaki makrofajlar tarafından temizlenerek vücuttan atılır. Dövme silme için kullanılan yeni nesil lazer sistemleri, renkli dövmelerin çıkarılmasına da fırsat tanıyor. Q-Switched Nd: YAG lazer tercih ederseniz riskleri minimuma indirir ve oluşabilecek yara izlerini engelleye bilirsiniz. Tek bir dalga boyuna sahip lazer ile her renkteki dövmeyi silmek mümkün değildir. Değişik dalga boyuna sahip lazerler, değişik renkteki dövmeleri silebilirler.

Q-Switched Nd: YAG lazerler çevredeki sağlıklı deriye hasar vermeden dövme silme işlemini gerçekleştiriyor. Lazer ışını ile dövme mürekkebi parçacıklara ayrılır ve bu parçalar birkaç hafta içinde, vücudun doğal mekanizması ile atılır. Dövmenin silme işlemini birçok faktör etkilemektedir. Koyu renk dövmeler için ortalama 4-6 seans yeterli olurken, açık renk dövmeler için bu sayı 12’yi bulabilmektedir. Küçük bir dövme silme işleminin süresi 5 dakika sürerken, büyük veya birden fazla dövme için bu süre 1 saati bulabilmektedir. Lazerle dövme silme uygulamaları tüm deri tiplerine ve vücudun her bölgesine yapılabilir. Çoğu insan dövmelerini sildirmek istese de buna cesaret edemiyor. Ama bu işlemde acıyı minimuma indirmek için uygulama yapılacak bölgeye ağrı anestezik kremler kullanılır. Eğer sizin acı eşiğiniz düşük ise bölgeye lokal anestezi de uygulaya biliyoruz. İşlem sonrasında deride kızarıklık ve kabarma olur ama 15-30 saat içinde hiçbir şey kalmaz. Lazer ile dövme sildirme uygulaması sonrasında günlük aktivitelerinize hemen döne bilirsiniz. Uygulama yapıldıktan sonra, bölgenin güneşten korunması gerekir.

Doktorlarımız uygulama yapan kişinin tecrübesi ve kullanılan teknolojinin çok önemli olduğunu ve dövme sildiren kişilerin sabırlı olması gerektiğini ısrarla vurguluyor. Q-Switched Nd: YAG dövme silme ile hemen sonuçların ortaya çıkması beklenmemelidir. Uygulama sürecinde dövme üzerindeki değişimler zaman içinde ortaya çıkar.

Sağlıklı ve kusursuz dövme silme uygulamaları için 444 3970 numarasından bize ulaşa bilirsiniz.

Bir Yorum Yapın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir