Deforme Tırnak Bakımı

deforme tırnak bakımı

Tırnak mantarı, tırnak batması haricinde tırnaklarımız travmatik durumlar nedeniyle de deforme olabilmektedir. Deforme olmuş tırnaklar sağlıklı uzayamaz ve zamanla tırnakların batmasına, bu da iltihap ve ağrılı durumlara sebep olabilir.

Tırnakta kalınlaşma, sararma ve tırnak yüzeyinin pürüzlü hale gelmesi gibi durumların her biri deforme tırnağa işaret etmektedir.

Deforme tırnak bakımı ile tırnaklarınızın eski sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu bakımların uzman ellerde olması, medikal uygulamalar ile tedavi edilmesi sonuçların yüz güldürücü olabilmesi için en önemli kuraldır. Basit bir pedikür işlemi deforme olan tırnağı düzeltmeye yetmemektedir.

Tırnaklarda deformasyon yalnızca ayaklarda değil, el tırnaklarında da oluşabilmektedir. Önerimiz düzenli tırnak bakımlarını yaptırmanız olacaktır. Medikal tedaviler sonrasında düzenli medikal tırnak bakımı yaptırarak oluşabilecek tırnak problemlerini önceden engellemeniz mümkün olacaktır.

Sertifikalı uzman podologlarca yapılması gereken tırnak tedavileri için Esteliv’de doğru adrestesiniz.

Ayak sağlığı ve tırnak bakımı uygulamaları ile ilgili bilmek istedikleriniz için 444 39 70 numarasını arayabilir, Ayrıca bilgi için +90 553 762 02 24 whatsapp hattımızdan da bize yazabilirsiniz.

Yoruma Kapalı