Burun Dolgusu

burun dolgusu

DERMAL DOLGULAR ile DEĞİŞİN

Her zaman güzel ve genç kalmak sadece kadınların değil erkeklerin de hayali. Bu isteğinizin hayal olarak kalmasını istemiyorsanız yaş ilerledikçe bazı ufak dokunuşlara ihtiyacınız olacak. Daima kendinizi sağlıklı, güzel ve daha genç hissetmeniz için Özel ESTELIV Polikliniği’nde ufak dokunuşlarla büyük değişimlere imza atın.

Kliniğimizin Medikal Estetik Hekimleri, medikal estetiğin tüm dünyada belki de en yüksek hızla gelişen tıp alanını oluşturduğunu söylüyor. Bazen ameliyatların başarısız ve kalıcı sonuçları cerrahi dışı estetik uygulamalarının hayatımızdaki payını hızla arttırıyor. Söz konusu medikal estetikse dermal dolgu uygulamaları da en başta geliyor.

Doktorlarımız ilk önce yüz anatomisinin ve orantısının değerlendirilmesinde enjektabl dolgular yoluyla orantısızlığı, asimetriyi ve yaşlanmayı düzeltmeyi amaçladıklarını söylüyor ve hiçbir yüzün tam olarak simetrik olmadığını vurguluyor. Araştırmalara göre doğada gözümüze güzel gelen birçok şey “altın oran”a sahiptir biz bunun farkında olmasak da beynimiz altın orana uygun olan nesneleri daha iyi algılar ve güzel bulur. Konu altın oran olunca ESTELIV doktorları dolgularla, yüzümüzün oranını doğadaki altın orana uygun hale getirmeyi hedefliyor. Yaşlanma ile beraber yüzümüzdeki yağ dokusu azalır, azalan yağ dokusunun destekleyici etkisi ortadan kalktığında da yerçekiminin etkisi ile sarkmalar başlar. Dolgular sadece yüz şekillendirme için değil, aynı zamanda azalan yağ dokusunun yerine hacim sağlayan destek elemanları olarak da kullanılır. Ayrıca dolguların su tutup, cildin kaybettiği nemi dengeleyici özellikleri de vardır. Dolguların en yaygın etkisi alın, şakaklar, elmacık kemikleri, nazolabial çizgileri, üst ve alt dudak, kukla çizgileri, alt çene (jawline), yanak şekillendirme ve tabi ki genel olarak hacim uygulanan bölgeye hacim vermektir. Bu bölgelere uygulanan dolgu çeşitleri dışında birde yüz yenileyen ve toparlayan birkaç dolgu çeşitleri var.

Bir Yorum Yapın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir