Ben Tedavisi

ben tedavisi

Ben tedavisi vücudumuzda istemediğimiz benlerin herhangi bir yöntemle alınmasıdır. Cilde renk veren hücrelerin cilt altında normalden farklı yerleşmesi ile oluşan ben, genellikle ailesel faktörler ya da güneşte kolay yanabilen ciltlerde oluşur. Çoğunlukla yüz ve boyun bölgesinde sık görülen benler estetik olarak kötü bir görünüme neden olur. Daha da önemlisi güneşe maruz kaldığında sağlığımızı tehdit edebilir.

Plexr Ben Tedavisi

Ben tedavisi için kullanılan Plexr plazma teknolojisi son derece güvenli bir ben aldırma yöntemidir. Genellikle tek seanslık bir uygulama olan Plexr ben aldırma yönteminde kısa sürede istenilen görünüme kavuşulmaktadır.

Plexr cihazı ben üzerinde gezdirildiğinde ben ince bir tabaka halinde buharlaşmaya başlar. Cilt seviyesine gelene kadar işlem devam ettirilir. Hem et benlerinde hem de kabarık olmayan benlerde işe yarayan bir yöntemdir.

Ben aldırma işleminden önce

Her ben ne yazık ki alınması mümkün olmayabilir. Özellikle et benlerinin iyi huylu olup olmadığı dermatolog tarafından muayene edilmeli ve iyi huylu olduğu tespit edildikten sonra ben tedavisine başlanmalıdır.

Plexr ile ben aldırma işlemi sonrası

Uygulama yapılan bölgede alınan ben büyüklüğünde bir yara oluşur. Bu yara 3-5 gün içerisinde kabuk bağlar. Sonraki yaklaşık bir hafta içerisinde ise bu kabuk düşer. Cilt yapısına göre değişmekle birlikte yaklaşık 2 ay sonra ufak pembelikler de geçer ve hiçbir iz kalmaz.

Siz de istenmeyen benlerinizden kurtulmak istiyorsanız kliniğimizde Plexr plazma teknolojisi ile tanışın.

Yoruma Kapalı