Seyrek saç problemi yaşayan erkek veya kadınlar umutsuzluğa kapılmayın. Bir günde sonuç veren Trikopigmentasyon başarılı uzmanlar tarafından kliniğimizde gerçekleştirip, birkaç saat içinde gür bir saç görünümüne kavuşabilirsiniz.

Çoğu Trikopigmentasyon uygulamasını saç ekimi ile karıştırıyor. Ama belirtmek isteriz ki bu uygulama yeni saç çıkarmaz, sadece seyrek görünümü giderir. Uzmanlarımız saç pigmentasyonu ile birkaç saat içinde gür görünümlü saçlara kavuşmanın mümkün olduğunu söyledi.

Dünyada genel adı Scalp Micropigmentation olarak da bilinen bu uygulama kullanılan boya farkı ve doğru işleme göre önem göstermektedir. Özel olarak tasarlanmış cihazların, özel olarak geliştirilmiş boyalar ile saç bölgesine minik efektler şeklinde yapılan atışlarına uzmanlar bu adı veriyor.

Trikopigmentasyon genelde yara, dikiş izi gibi saç ekimi yapılamayan bölgelere uygulanıyor.  Saç ekimi sonrası sonuç için bir yıl beklemek gerekirken, saç pigmentasyonunda iki saat gibi kısa bir sürede yeni bir görünüme kavuşmak mümkün. Saç simülasyonunda kullanılan boyaların sağlık için büyük rolü var. Eğer gittiğiniz uzman size 5-10 yıl gibi kalıcılık süresi vaat ediyorsa, uygulamadan kaçının. Çünkü kullanılan boya kimyasal içeriklidir ve bu hem renk değişimine uğrar, hem de sağlığınıza zararlı ola bilir. Kısacası ömrü 3-5 yıl arası olan boya tercih ederseniz uyulama renk değişimine uğramaz ve sağlığınızı riske atmış olmazsınız. Kliniğimizde Trikopigmentasyon ve kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan tüm pigmentler uluslararası dermatolojik testleri yapılmış boyalardır. Boyaların anti alerjik olmasına rağmen işlem öncesi kişiye alerji testi yapılır. Saç pigmentasyon işlemi öncesinde kişinin çalışma yapılacak bölgesi anestezik kremler ile lokal olarak uyuşturulur. Böylece çalışma esnasında çok ciddi bir acı hissi yaşamazsınız.

 

bize ulaşabilirsiniz

bilgileri doldurunuz