FUE YÖNTEMİ İLE SAKAL EKİMİ

Erkeklerde bıyık sakal ve favori kısmında kıl çıkmaması veya kıl kaybının olması durumunda, çözüm ararsak ekim operasyonları başta geliyor. Ekim yapılacak bölgeye enseden alınan saç kökleri sadece FUE yöntemi ile nakledilir. Çünkü FUT yöntemi ile sonuçlar tatmin edici olmuyor. Bu operasyonda 0,6-0,7 mm lik punchlarla greftlerin alınması gerekmektedir. Bıyık, sakal, favori bölgelerinde yara izi, ameliyat izi, yanık izi, dökülme gibi problemlerde tek çözüm ekim yapmaktır. Hiç bıyık, sakal, favori çıkmamış durumlarda bile yapılan ekimler başarı ile sonuçlanır.

Sakal, bıyık ve favori ekimleri lokal anestezi ile yapılır. Lokal anestezi ile yapılır ağrı şişme olmaz.

FUE yöntemi ile bıyık, sakal ve favori bölgelerine ense bölgesinden alınan saç kökleri ekilir. Yüz bölgesinde ekimlerin açısı önemli olduğu için operasyon profesyonel ve tecrübeli ekip tarafından yapılmalıdır.

Hiç bıyığı olmamış birine ortalama 500-1.000 greft (kök) ekilirse köse görüntüsü gider. Sakal ekiminde ise 1.000 ile 2.500 greft (kök) ekilir. Favori ekimlerinde 750 ile 1.500 greft (kök) arası ekilir. Bu operasyonlar başarılı FUE yöntemi ile yapıldığında berberin tıraş ederken ekim olduğunu algılayamayacağı kadar doğal sonuçlar elde edilir.

Bıyık, sakal, favori ekimlerinde kıl kökü alınan alan ve ekim yapılan alan 3 gün sonra yıkanır. Yıkama sonrası ekilen sakallar görünür hale gelir ve 2-3 günlük sakal görüntüsü oluşur. 6-7 gün sonrasında pembemsi bir görünüm ortadan kalkar. Kollardan, bacaklardan, göğüsten veya enseden alınan greftlerin (saç köklerinin) yerinde hiç iz kalmaz.

Üçüncü haftadan sonra ekilen sakal ve bıyığın bir kısmında geçici bir dökülme olursa panik yapmamanız gerekir. Geçici dökülmeden 4-6 ay sonra dökülenlerin tamamı yeniden çıkar. PRP ile ara ara destek yapılırsa kıl kökündeki kalite artışı 2 yıla kadar devam eder.

Köklerin yeterince tutunması için ilk traş tercihen 8-9. gün yapılmalıdır. Bu süreyi atlattıktan sonra uzayan saç kökleri makas ile kısaltıla bilir. Erkekler normal traş aktivitelerini yaparken ekim yapılan bölgedeki kılları da kesebilir. Traş veya kısaltma işleminizi ilk zamanlarda makas ile yaparak riskleri azaltırsınız.

Ekimden sonra bir hafta boyunca mimik hareketlerinize dikkat etmekte fayda var. Bunun dışında yemek yerken yüzünüzü çok oynatmamayı, bir süre sıvı içecekler ve püre halinde yiyecekler tüketmenizi öneriyoruz. 7.gün son pansumanınız yapılır ve doğal görünümünüze kavuşursunuz. Hatırlatmak isteriz ki, seyrek veya hiç olmayan kaşlar içinde ekim operasyonları gerçekleştirile biliyor. Özel ESTELIV Polikliniği’nin uzman doktorları ve ekibi sakal, bıyık, favori ve kaş ekimlerini dikkatli ve profesyonel şekilde tamamlıyor.

 

bize ulaşabilirsiniz

bilgileri doldurunuz