İSTENMEYEN TÜYLERE İKİ FARKLI TEKNOLOJİ!

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili ve sağlıklı yöntemlerinden biri olan lazer epilasyon hakkında önemli notları sizlerle paylaşmak istiyoruz.  Siz de yakın zamanda lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız bu yazıyı okumadan kararınızı vermeyin.

Belirtmek isteriz ki kliniğimizde lazer epilasyon uygulamaları en modern cihazlarla doktorlar yönetiminde gerçekleştiriliyor. Sizin tüy yapınıza göre iki farklı teknoloji Alexandrite Candela ve buz başlıklı Diode  Lazer cihazlarımızı yüksek konforla hizmetinize sunuyoruz.

Alexandrite Candela konforu ile ipeksi bir ten

Tüy renginiz ve cilt tipiniz, lazer epilasyonun başarılı olması için anahtar faktörlerdir. Açık renk tenli, koyu renk tüylere sahip kişilerde sonuca ulaşmak daha kolay olmakla birlikte, koyu renk cilde sahip kişilerde de biraz daha fazla özen ile başarılı sonuçlar almak mümkündür.

Öncelikle lazer epilasyon için uygun olup olmadığınıza karar verilmelidir. Medikal geçmişiniz, hastalık, sağlık durumunuz ve kullandığınız ilaçlar önemlidir. Riskler, faydalar, beklentiler hakkında sizi bilgilendirdikten sonra uygulamalara başlanır. Lazer epilasyonun başarılı olabilmesi için tüylerin noktasal olarak görünmesi idealdir. Bu süre jilet uygulamalarından 1-3 gün, ağda uygulamasından 3-4 hafta sonradır. Genel olarak sonbahar, kış veya ilkbahar mevsimlerinde yapılması uygun görülen alexandrite lazer epilasyon, uzun süre yüz güldüren sonuçları sayesinde birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Ağrısız acısız Buz Lazer’de etkili çözümler

Diode lazer epilasyon ince kıllarda daha etkili bir epilasyon yöntemidir. Diode lazerler 810 nanometre dalga boyu sayesinde alexandirate lazerden daha derine inerek en derindeki kıl köklerine ulaşabilir. Diode Lazerler derimizin daha kalın olduğu alanlarda daha derindeki kıl köklerine etki ederek epilasyonu sağlar.

Diode Lazerin ışınları ciltteki melanin pigmentleri tarafından alexandrite lazere oranla daha az tutulur bu durum kıl kökü hücrelerinin tahribatı konusunda olumsuz etki gösterse de koyu renkli ciltlerde uygulanabilen en iyi lazerlerden biridir. Yüz bölgesindeki ince tüyler için en çok kullanılan lazerdir. Vücudun tüm bölgelerindeki kıllarda etkilidir. Bu yöntem ile genital bölge dahil her bölgede uygulama yapılmaktadır. Diode Lazerin en iyi avantajlarından biri dört mevsim uygulana bilmesidir.

Eğer siz hala lazer epilasyon tedavisi hakkında kararsızsanız kliniğimizin doktor ve dermatologlarından  ücretsiz müayene için randevu ala bilirsiniz.  

bize ulaşabilirsiniz

bilgileri doldurunuz