CİLDİMİZ DEĞİŞİYOR

Doktorlarımıza cildi donuk ve cansız görünümünden kurtarmak istiyoruz dedik, onlarda bize Kimyasal Peelingi anlattı. Yeni deri oluşumunu sağlayan Kimyasal Peelingin nasıl uygulandığını, çeşitlerini ve uygulama yaparken nelere dikkat edilmesi gerekildiğini sizlerle de paylaşıyoruz.

Kimyasal Peeling deriyi canlandırmak, gençleştirmek, sivilce izlerini, ciltte istenmeyen lekeleri gidermek, görünüşünü iyileştirmek için deriye bazı solüsyonların uygulamasıdır. Peeling uygulaması cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak derinin alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatıp; kolajen sentezlenmesini uyararak,  daha genç ve sağlıklı homojen bir derinin ortaya çıkmasını sağlar. Kimyasal Peeling tedavisinde deriye, yüzeysel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan bir solüsyon uygulanır. Çok sayıda kimyasal peeling ajanı olmakla birlikte en sık kullanılanlar glikolik asit, alfa hidroksi asitler (AHA), triklosetik asit (TCA), salisilik asit, jesner solüsyonu ve kombinasyonlarıdır. İşlem sonrası doktorun önerdiği tedaviler ve güneş koruyucularla tedavi tamamlanır, hasta günlük yaşamına hemen dönelebilir. Cildin problemine odaklı kokteyl asitler seçilerek uygun ph dereceleri değerlendirilerek, akne ve sivilceli bir cilt ise akne - sivilce çıkarımı ve dezenfekte sonrası uygulama yapılır. İşlem sonrası kliniğimiz ESTELIV’de doğal yosun özlü maskeler uygulanarak cildin rahatlanması sağlanır.

Kimyasal Peeling çeşitlerini de yüzeysel-orta ve orta-derin olarak ikiye ayırabiliriz. Doktorlarımız seboreik akneli dermatit ve komedonejik ciltlerde prüvik, salisilik, grikolik asit türevlerini tek ve kombine olarak tercih ediyor.

Hamilelik lekeleri, ileri derecede güneş lekeleri ve çillerde içerisinde kokteyl kombinasyonlar ve ağırlıkta triklorasetik asit bulunan enzim peeling dediğimiz tek seanslık bir leke tedavisinde uygun görüyoruz. Bu uygulamada anti-aging etki de sunarak cilt gençleşme ve yüksek parlaklık elde edilmektedir.

Doğru tedavi süreci için 444 3970 numarasından sağlık danışmanlarımıza ulaşarak merak ettiklerinizi sora bilirsiniz.

bize ulaşabilirsiniz

bilgileri doldurunuz