EL VE AYAKLARINIZA BİZ İYİ BAKARIZ!

El-ayaklarımızın bakımı ve sağlığı hepimiz için önemli. Yoğun çalışma ortamında çeşitli sebeplerle yıpranan el ve ayakların bakımı estetik açıdan da önem taşıyor. Kış mevsiminde dar ve kapalı ayakkabılarla sıkıştırılan ayaklarda, şekil bozukluğu, topuklarda kalınlaşma, nasır, topuk çatlamaları, tırnak mantarı ve hayatı çekilmez hale getiren tırnak batmaları çok sık karşılaşılan sağlık sorunlarındandır.

ESTELIV’in Podiatri Uzmanı, medikal olarak yapılan el ve ayak bakımını hakkında bilmemiz gerekenleri sizler için anlattı. El ve ayaklar oluşan tüm problemlerden rutin medikal bakım ile kurtulabileceğimizi, oluşabilecek olumsuzlukların da engellene bileceğini söyledi.

Medikal el ve ayak bakımı; tırnak batması, nasır, mantar, topuk kalınlaşması gibi sağlık problemleri eğitimli uzman tarafından steril özel aletler kullanılarak çözüm üreten bir yöntemdir.

Ellerin içinde oluşan nasırlar, tırnakların doğru kesilmesi, tırnak kenarında bulunan fazla dokuların zarar görmeden temizlenme işlemleri steril ortamda uzman tarafından yapılarak hem estetik hem de sağlıklı bir sonuç alınır.

Medikal ayak bakımları su kullanılmadan yapılarak, özellikle tırnak batmasında, cerrahi yöntem  kullanmadan tırnağın kendi yatağında uzaması sağlanır. Düzenli yapılan bakımlarda tırnak doğru kesilerek tırnağın yeniden batması engellenir.

Özellikle erkeklerde sık görülen tırnak batması vakalarında, danışanlar nereye başvurulacağının bilmemesinden ötürü ciddi ağrılara ve sağlık sorunlarına neden oluyor. Zamanında Podiatri Uzmanına gelirseniz cerrahi yönteme başvurmadan önce medikal ayak bakımı ile ayak sağlığınıza kavuşursunuz. Ayrıca topuklarda ve tırnaklarda kalınlaşma, nasır gibi problemlerde düzenli olarak yapılan medikal bakımlar ile bu rahatsızlıkların çözümünü ve tekrarlanmamalarını sağlayan en güvenli yöntemlerinden biridir.

Medikal El ve Ayak Bakımı Uygulamaları

Hijyenik tırnak kesimi ve dizaynı, tırnak yüzeyinin temizlenmesi ve parlatılması, sertleşmiş derilerin giderilmesi işlemidir. ESTELIV’de uygulanan Medikal El ve Ayak bakımları:

- Batık tırnak bakımı

- Diyabetik ayak bakımı

- Hamilelik süresi ayak bakımı

- Spor ve spor yapanlar için ayak bakımı

- Deforme tırnak bakımı

- Mantarlı tırnak bakımı

- Ortez uygulamaları

- Jel sistem uygulamaları

- Nasır bakım ve tedavisi

- Çatlak topuk bakımları

- Deri deformasyon, sertleşme ve kalınlaşma bakımları

- Destek malzemelerin uygulanması, tabanlık, silikon vs.

Bırakın bu iş için özel eğitim almış uzmanlar tarafından yapılan bu uygulamalarımız ile tüm yükünüzü taşıyan el ve ayaklarınıza biz iyi bakalım.

 

bize ulaşabilirsiniz

bilgileri doldurunuz