DERMAL DOLGULAR ile DEĞİŞİN

Her zaman güzel ve genç kalmak sadece kadınların değil erkeklerin de hayali. Bu isteğinizin hayal olarak kalmasını istemiyorsanız yaş ilerledikçe bazı ufak dokunuşlara ihtiyacınız olacak. Daima kendinizi sağlıklı, güzel ve daha genç hissetmeniz için Özel ESTELIV Polikliniği’nde ufak dokunuşlarla büyük değişimlere imza atın.

Kliniğimizin Medikal Estetik Hekimleri, medikal estetiğin tüm dünyada belki de en yüksek hızla gelişen tıp alanını oluşturduğunu söylüyor. Bazen ameliyatların başarısız ve kalıcı sonuçları cerrahi dışı estetik uygulamalarının hayatımızdaki payını hızla arttırıyor. Söz konusu medikal estetikse dermal dolgu uygulamaları da en başta geliyor.

Doktorlarımız ilk önce yüz anatomisinin ve orantısının değerlendirilmesinde enjektabl dolgular yoluyla orantısızlığı, asimetriyi ve yaşlanmayı düzeltmeyi amaçladıklarını söylüyor ve hiçbir yüzün tam olarak simetrik olmadığını vurguluyor. Araştırmalara göre doğada gözümüze güzel gelen birçok şey “altın oran”a sahiptir biz bunun farkında olmasak da beynimiz altın orana uygun olan nesneleri daha iyi algılar ve güzel bulur. Konu altın oran olunca ESTELIV doktorları dolgularla, yüzümüzün oranını doğadaki altın orana uygun hale getirmeyi hedefliyor. Yaşlanma ile beraber yüzümüzdeki yağ dokusu azalır, azalan yağ dokusunun destekleyici etkisi ortadan kalktığında da yerçekiminin etkisi ile sarkmalar başlar. Dolgular sadece yüz şekillendirme için değil, aynı zamanda azalan yağ dokusunun yerine hacim sağlayan destek elemanları olarak da kullanılır. Ayrıca dolguların su tutup, cildin kaybettiği nemi dengeleyici özellikleri de vardır. Dolguların en yaygın etkisi alın, şakaklar, elmacık kemikleri, nazolabial çizgileri, üst ve alt dudak, kukla çizgileri, alt çene (jawline), yanak şekillendirme ve tabi ki genel olarak hacim uygulanan bölgeye hacim vermektir. Bu bölgelere uygulanan dolgu çeşitleri dışında birde yüz yenileyen ve toparlayan birkaç dolgu çeşitleri var. O dolgular hakkında kısa bilgileri de sizler için bu yazıda derledik.

İNCE DOLGU

Bir diğer adı Gözaltı Işık Dolgusu Olan İnce dolgu, genetik ve yaşlanmaya bağlı nedenlerle gözaltı bölgesinde görülen, oluklar, çökme, morluk gibi deformasyonları azaltmak amacıyla yapılmaktadır. İnce dolgular aynı zamanda el ve boyunda yer etmiş kırışıklıklardan kurtulmak içinde doktorlar tarafından sıkça tercih ediliyor.

AQUASHINE

Son zamanlarda makyajsız ve doğal ciltler trend oldu. Tamda bu zaman cildimizin yardımına AquaShine yetişiyor. Ürünün içerisinde; Hyaluronik asit, vitaminler, aminositler, antioksidanlar birleşerek cildimize ışıltı ve nem kazandırıyor. Sadece birkaç dakikada enjeksiyon yoluyla cilt altına doktorlar tarafından uygulanıyor. Aquashine, mevsimin yıpratıcı etkilerine maruz kalmış, mat ve nemsiz cildinize adeta ilaç gibi gelecek.

HAYALET DOLGU

Hayalet dolgu uygulaması ile yüzdeki kırışıklıkların ve mimik çizgilerinin azaldığını ama kişinin yüz  hatlarının değişmediğini biliyor musunuz? Peki aynı zamanda hyalunorik asitten dolayı cildin daha nemli ve daha parlak hale gelebildiğini? Ayrıca hayalet dolgunun en büyük avantajlarından birinin de çok hızlı bir şekilde uygulanabilir olduğunu ve bütün bunların doktorlarımız tarafından, yalnızca 5 dakika gibi kısa bir sürede  gerçekleştirebildiğimizi söylesek!

Eğer dolgu yaptırmaya karar verdiyseniz dolguların bir sınıflama çeşidi BİO-çözünür olan yani zamanla kaybolan ve BİO-çözünür olmayan yani kalıcı dolgular olarak iki şekilde olduğunu bilmeniz gerekir.  Günümüzde en çok tercih edilen dolgular ise daha sağlıklı olduğuna BİO-çözünür olan dolgulardır. Bu dolguların içeriğinde tüm vücut dokularında bulunan ve yaşamsal aktiviteleri gerçekleştiren “hyalüronik asit” vardır. Eğer cildin yaşlanmasını engellemek istiyorsanız hyalüronik asit seviyesini düzende tutmak en önemli göreviniz olmalı. 30'lu yaşlara geldiğimizde cildin hyalüronik asit üretimi yavaşlar. Cildin kolajen yapısının bozulmasının ana sebebi, kolajeni destekleyen hyalüronik asit stokunun azalmasıdır. Tamamen doğal olarak üretilen dolguların kalıcılığı, kişiden kişiye değişmekle beraber, ortalama bir buçuk iki senedir.

 

bize ulaşabilirsiniz

bilgileri doldurunuz