BOTOX YAPTIRMALI MI?

Yaş bir sır olarak saklansa bile cilt bu sırrı o kadar iyi tutamaz ve yaşın ilerlemesiyle oluşan görünümü kremler, losyonlar ve kürlerle gençleştirmeye çalışmak bazen yeterli olmayabilir. İşte bu noktada hepimiz ilk adım olarak botox’la ufak dokunuşlara başlıyoruz. Kırışıklıkları düzeltmeden terlemeye hatta migrene kadar çok geniş bir alanda kullanılan botox, son yıllarda her derde deva oldu.

Birkaç yıl geriye dönersek insanlar için yaşlanmayı kabullenmek daha kolay, genç görünmek ise daha zordu. Kırışıklıklardan kurtulmak istiyorum diyenler için ise tek çare estetik ameliyatlardı. Ameliyatların maliyetini ve zorluklarını göze alanların sayı ise çok fazla değildi. Fakat hızla gelişen dünyamızda tıp da yenilikler sunuyor. Ve botox ve dolgular ile bu işlerin o kadarda zor olmadığını görüyoruz.  Düşünebiliyor musunuz, sadece 15-20 dakika içinde kaşlarınız ve göz kapaklarınız yukarı kalkıyor, gözleriniz açılıyor, Ortalama on yıldır, botox hakkında çok fazla reklamlar yapıldı. Hatta botox estetiğin yeni adı olacak kadar popüler hale geldi. Ameliyatlar dışında tüm medikal estetik müdahaleler halk arasında botox zannedilmeye başlandı.

Peki yüzümüzdeki kırışıklıkların bir kısmı bizi şekilden şekle sokan mimiklerimizin eseri olduğunu desek? Başta sadece yorgun olduğunuzda fark ettiğiniz hafif çizgiler gün geçtikçe belirginleşir ve derinleşir. Doktorlarımız Botox'un bu mimikleri kısıtlayarak hem görünümü hem de çizgilerin derinleşmesini önlediğini söylüyor. Botox'un en etkili olduğu yerler, mimiklerin oluşturduğu hareketli çizgilerdir. Bu çizgiler genellikle alında, kaş arasında ve göz kenarlarında kendini gösteriyor. Düzenli botox yaptırarak mimiklerinizi kısıtlar, alışkanlıklarınız değişir hem de kaslar dinlenerek toparlanır. Bunun sonucunda kırışıklıklar gerçekten azalır ve botox ihtiyacı seyrekleşir. Unutmayalım ki dolgu ile botox farklı sorunlar için kullanılır ve birbirlerini tamamlar.

Diş sıkma problemi ve erkeksi yüz hatlarına Masseter Botox’la veda ediyoruz.

Aşırı kare ve yuvarlak yüz şekline sahip olan kişiler için çoğu zaman çene çizgisinin belirsiz olması rahatsız edici olabiliyor. Ne kadar kilo verirlerse versinler yüzleri kilolu durmaya devam eder. Masseter yani çiğneme kası olarak bilinen kas büyür ya da çok fazla gelişirse, sonuç kare, hatta aşırı erkeksi görünümlü bir çene hattı ortaya çıkabilir.

Yukarda belirttiğimiz geçmiş zamandaki sorunlar yani, yüzünü daha oval ya da kalp şekli vermek isteyen hastalar için çene küçültme ameliyatı tek seçenekti. Fakat çok acı verici, uzun bir iyileşme süreci olduğu için pek tercih edilmezdi.

Günümüzde, masseter botoksu olarak bilinen basit ve nispeten ağrısız bir işlemle bugün daha belirgin bir çene çizgisi elde edilebilir hatta diş sıkma problemine de kolayca veda ede biliriz.

ESTELIV doktorları botox ve dolgu işlemlerini başarılı bir şekilde uyguluyor ve yüzünüzü size yakıştırarak gençleştiriyor. Botox uygulamalarında doğallığı korumak için yüzde hafif mimiklerin bırakılmasında her zaman fayda var.

 

bize ulaşabilirsiniz

bilgileri doldurunuz