Tırnak Teli

tırnak teli

Tırnak teli uygulaması 3TO tel sistemi olarak adlandırılan, özellikle batık tırnak ve deforma tırnaklar için uygulanan bir tedavi şeklidir.

Çengelli yapıya sahip titanyum teller kullanılır. Diş telinde olduğu gibi tırnak teli de tırnağın üst kısmına yerleştirilir. Uçları kıvrılarak tırnağın iki yanına sabitlenir ve ara tel yardımı ile tırnağın üst kısmında ortada birleştirilip sıkıştırılır. Bu işlem tırnağın sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Tırnak teli uygulaması acılı bir işlem midir?

Hayır. Aksine 3TO tel sistemi batık tırnak tedavisinde uygulanan eski acılı yöntemlerin yerine mükemmel bir alternatif tedavi haline gelmiştir. Tırnak telini uygulama esnasında da hiçbir acı hissedilmemektedir. Eğer tırnakta batığa bağlı iltihap gelişmişse tek acı buraya herhangi bir malzemenin değmesinden kaynaklı olacaktır. İleri vakalarda podoloğumuz önce iltihabın kurutulmasını uygun bulacaktır. Ancak çoğunlukla iltihaplı vakalarda bile güvenle uygulanabilen bir tedavidir.

Esteliv’de uzman podoloğumuz ön muayene ettikten sonra uygulanacak tedavileri belirliyor ve sizlerle paylaşıyor.

Tırnak Telinin Etkileri

  • Tırnağın doğal uzama süreci desteklenir.
  • kancalaşmış tırnak tekrar eski boyutuna döner.
  • Deforme olmuş tırnakların tekrar sağlıklı uzayarak yenilenebilmesini sağlar.
  • Batık tırnak problemine %100 çözüm sunar.

Batık tırnağın tekrarlamaması için neler yapmalı?

  • Tırnaklarınızı düz, yani küt bir şekilde kesmelisiniz.
  • Ayakkabı seçimine özen göstermelisiniz. Çok sıkan ayakkabılardan ve özellikle sivri burunlu ayakkabılar giymekten kaçınmalısınız.
  • Darbe ve travmalara karşı dikkatli olmalısınız.
  • Tırnaklarınızı çok fazla uzatmamalısınız, ani kırılmalara sebep olabilecek durumlardan kaçınmalısınız.
  • Ayrıca tırnaklarınızın güçlü ve sağlıklı olması için E vitamini kullanmanızı ve gıdanızda e vitamininden zengin besinler almanızı öneriyoruz.

Ayak bakımı ve sağlığı konusunda uzman ekibimiz ile sizleri kliniğimize bekliyoruz. Ayaklarımız bütün vücudumuzu üzerinde taşır. Ona gereken önemi vermeli, ayak sağlığımıza özen göstermeliyiz.

Ayak sağlığı ve tel sistem uygulamaları hakkında sormak istediklerinizi 444 39 70 numarasını arayarak sağlık danışmanlarımıza sorabilirsiniz. Ayrıca bilgi için +90 553 762 02 24 whatsapp hattımızdan da bize yazabilirsiniz.

Bir Yorum Yapın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir