BÖLGESEL YAĞLARDAN KURTULMANIN EN GÜVENİLİR YOLU

Enjeksiyon lipoliz; ameliyatsız, ağrısız ve acısız bir biçimde bölgesel kilolardan ve yağlardan kurtulmayı vaat ediyor. Yağ heykeltraşlığı da denilen bu yöntem bedende şekil bozukluğuna yol açan tüm yağların atılmasını sağlıyor. Lipoliz‘yağı parçalamak bölgesel olarak yağların eritilmesi anlamına gelir. Cerrahi bir işlem değildir. Enjeksiyon ile yağ hücrelerine enzim verilerek yağların parçalanması sağlar.

Enjeksiyon lipoliz işlemi, bölgesel yağlanmanın yoğun olduğu bölgelere uygulanır. Gıdı, yanak, gözaltı torbaları, kol, koltuk altı kenarı, basen ve karında bölgesel yağlılıkla birlikte sarkma görüldüğü için sıklıkla bu bölgelere uygulanır.

Enzim lipoliz ise bir türlü incelmeyen, yağ erimesinin zor olduğu inatçı bölgelere uygulanır. Bölgesel yağ yıkımında fazla yağlanma olan bölgeye enjekte edilen ilaç, o bölgedeki yağ enzimlerini parçalar. Eğer doğru ürün ve uygulama yapılmışsa ilk seanstan sonra bile gözle görülür derecede bir değişimi fark edersiniz. Aşırı kilolu değilseniz Liyaz, Lipaz ve Kolejenaz enzimlerinin tedavi edici dozlarda hyalüronik asitle birlikte vücuda enjeksiyon yöntemiyle uygulandığında enzim lipoliz ürünleri yağ yıkımı ile birlikte uygulanan alanda cildin sıkılaşmasını ve yenilenmesi de sağlanır.

Bazen lipoliz, yağ aldırma operasyonu olarak bildiğimiz ‘liposuction’ işlemiyle karıştırılıyor. Lipoliz bir ameliyat olmadığı için ameliyathane ortamı ve anestezi gerektirmez. Maliyeti de kıyaslamada baya ekonomik, uygulandıktan sonra korse giyilmesine ve fizik tedavi görülmesine gerek yoktur. Enjeksiyon lipoliz sonrasında, ciltte herhangi dalgalanma, eşitsizlik ve asimetri görülmez. İşlem yapıldıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kliniğimizde yalnızca FDA tarafından onaylanmış ve tüm belgeleri tamamlanmış Enzim lipoliz ürünleri kullanılıyor. Kızarma, yanma veya hassasiyet gibi hafif semptomlar dışında hiçbir yan etkisi yoktur. Ayrıca Enjeksiyon lipoliz hayati tehlike arz etmiyor. Lipoliz, 18 yaşından küçük hastalara, gebe veya emziren kadınlara, şeker ve kanser hastalarına, karaciğer veya böbrek yetmezliği olan hastalara yapılmamalıdır.

bize ulaşabilirsiniz

bilgileri doldurunuz