444 48 07
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Saç Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Trikolog Mitat Hanbaba ve Uzman Ekibi Sizler İçin Sorularınızı Yanıtlıyor.
Saçlar ne kadar sürede uzamaya başlıyor?
Ekim sonrası ekilen saçlar, 3. aydan sonra çıkmaya başlar. 8 ayda belirgin seviyeye gelir, saçların maksimum çıkış süresi ise 12 aydır.
Saç ekiminde saçların uzunluğu ne kadar olmalı?
Ekim öncesi saçlarınızın hepsi 1 mm uzunluğunda kesilir.
İş hayatıma ne zaman dönerim?
Eğer izin almak sorunsa, ertesi gün bile işinize devam edebilirsiniz. Yine de üç gün dinlenmenizi öneririz.
Ne kadar doğal bir görünüm alıyor?
Fue yöntemiyle yapılan işlemler sonucunda saçınız tamamıyla doğal bir görünüm alır. Alınan kökler kişinen kendine ait olması bu doğallığı sağlar. Saç rengi sizin saçınızın rengi ve karakterindedir. Hiç bir yabancı madde, reaksiyon veya yan etkileri yoktur.
Ameliyatlarınızı nerede yapıyorsunuz?
Ameliyatlarımızı steril hastane ortamında gerçekleştiriyoruz.
Saçlarım uzar mı / uzatabilir miyim?
Ekim yapılan saçlarınız olan saçlarınız gibi uzar. Uzayan saçlarınıza 3. aydan sonra boya dahi yaptırabilirsiniz. Berberiniz diğer saçlarınızdan farklı bir uygulama yapmayacak. Özel bir bakım gerektirmez, istediğiniz şampuanı kullanabilirsiniz.
Ameliyat kaç saat sürüyor?
Ameliyatlar 6 ile 8 saat arası ekilen grafts sayısına göre değişmektedir.bir seans veya iki seans gerektirebilir.
Ne gibi durumlarda saç ekimi yapılamaz?
Ense bölgesi ve aynı zamanda vücut kılları uygun olmadığı zaman saç ekimi uygun olmamaktadır. Hastalığı (Kalp, yüksek tansiyon) veya alerjisi olan hastalar bunları belirtmek durumundadır. Ön muayene yapıldıktan sonra detaylar konuşulup karar verilir.
İz kalır mı ve yaralar ne kadar zamanda iyileşir ?
Fue yöntemiyle yapılan saç ekimleri iz bırakmamaktadır. 10 günde iyileşme sağlanır.
Ekim sonrası neler yasaktır?
4-6 hafta saçlı derinizi güçlü güneş ışınları ve sürekli travma oluşturacak olaylardan kaçınınız. Saç spreyi ve jöle 15 gün asla kullanmayınız. Ekim sonrası ilk günlerde 5 gece ağır işler, stres, cinsel ilişki, spor ve alkol yasaktır.
Saçlar nasıl yönlendiriliyor, hangi yöne uzuyor ?
Fue tekniği ile golf boşlukları 45 derece açıyla, tepe bölgesine doğru kendi saçlarınız taklit edilerek ve kendi açısına göre kanallar açılır bu şekilde doğal görünüm sağlanır.
Mevcut saçlar dökülüyor mu?
Kıl köklerinin alındığı alanda kanlanma artacağından geride kalan saçlarınız daha canlı olacak ve aynı zamanda ekim sırasında mevcut saçların bakımı yapılacak saç kökü beslenmesi sağlanacaktır, böylece dökülme engellenmiş olup yapılan bakımla birlikte canlanacak ve güçlenecektir.
Ekilen saçların hepsi çıkıyor mu?
Ekilen saçlar garantilidir. Aynı zamanda bakımda yapıldığı için kendi saçlarınızda artış olur.
Ekilen saçlar zamanla dökülür mü?
Ense üzerinden alınan saç kökleri dökülmez. O bölgedeki köklerin genetik yapısı, biyolojisi ömür boyu canlı kalmaya hiç dökülmemeye göre hücre çalışmasını gerçekleştirir. Nakil ettiğimiz yerde de aynı hücre yapısını korur ve ekim yapılan saçlar dökülmez.
Kökleri nerden alıyorsunuz, ensenin haricinde farklı bölgelerden alınabiliyor mu?
Saç ekiminde önemli olan; sık, sağlıklı ve estetik bir görünüm kazandıracak saç köklerini enseden veya vücudun herhangi bir yerinden alarak saçsız bölgelere ekmektir.
Farklı bölgelerden alınan kökler doğal görünüm kazanıyor mu?
Farklı bölgelerden alınan kökler boşluk olan yerleri doldurmak için tercih edilmemektedir. Saçsızlık tedavisinde daha sık saçları olmasını isteyen kişilere ense bölgesi yeterince saç alımına uygun değilse vücut kılları tercih edilebilir. Vücut kılları baş derisinde vücuttan daha fazla uzayabilir fakat Her zaman tercih edilen bir yöntem olmamakla alternatif olarak kullanılabilir(sıklaştırma)
Ağrı sızı oluyor mu?
Fue sonrası saç ekiminde ilk gece dahil ağrı olmaz herhangi bir ilaç kullanmanıza gerek yoktur.
Graft nedir? 1 Graft kaç tel anlamına gelir?
Graft ense bölgesinden alınan her bir saç köküdür. Bir graft ortalama iki üç saç teli arasında değişebilir.
Bir seasta en fazla kaç grafts ekilebilir?
Bir seansta kişinin saç bölgesindeki açıklığa göre maksimum 7.500 graft ekilebilir.
Kimlere saç ekimi uygulanamaz?
Donör bölgede yeterli miktarda saç olmaması, gebeler, 5 yaş altı çocuklar, yeni miyokard enfarktüs geçirmiş kişiler
Kaç çeşit saç ekimi vardır?
Saç kökleri Greft dediğimiz doku parçaları olarak nakil edilir. Canlı saç kökü naklinde iki teknik vardır. Birinci teknik FUT (Foliküler Ünit Transpanlantation). İkinci teknik FUE (Foliküler Ünit Extractation). Her iki teknikte birlikte uygulanabilir. Amaç daha fazla saç kökünü bir seansla nakledebilmektir.
Saç ekimi işlemini nerede yaptırmalıyım?
Öncelikle saç ekimi yaptıracağınız merkezin Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ve ameliyathanesi olan bir cerrahi merkez olmasına, sağlık kuruluşu bünyesinde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlarının olmasına dikkat ediniz. Operasyon sadece bu iş için hazırlanmış steril bir ortamda gerçekleştirilmelidir. Kullanılan cihazlar gelişmiş teknoloji ürünleri olmalıdır. Saç ekiminizi muayenehane ortamında ve ameliyathanesiz saç ekim merkezlerinde yaptırmanız sağlığınız açısından sakıncalıdır ve mevcut yasalarımıza göre buralarda yapılan cerrahi müdahalelerin hepsi suçtur.