Selülit Tedavisi

selülit tedavisi

Selülitlerin hareketsiz yaşamdan genetik faktörlere kadar birçok nedenleri var. Özellikle yaz aylarında selülit, kadınların kabusu haline geliyor. Ciltteki dalgalı düzensizlik ve portakal kabuğu görüntüsüyle hiç bitmeyecek gibi gelir herkese. Şimdi size, bu soruna çare olacak birbirinden faydalı selülit tedavisi yöntemlerini anlatmak istiyoruz.

BU TEDAVİLERLE SELÜLİTLER KABUS OLMAKTAN ÇIKIYOR

Doktorlarımız selülitin, kozmetik ve tıp literatürüne ‘peau d’orange’ olarak girdiğini belirtiyor. Kişinin zayıf veya şişman olmasına bakmaksızın cilt bölgesinde ödem ile toksinler atılamadığı için dolaşım bozulur. İlk aşamada elle sıkıştırıldığında dalgalı, portakal kabuğu görüntülü bir cilt, daha sonra ise elle sıkıştırılmadan, normal duruşla bile dalgalı cilt görüntüsü oluyor. Selülit tedavilerinde ise en başta mezoterapileri tercih ediyoruz.

Selülit Tedavisinde Mezoterapi

Mezoterapi yönteminin diğer selülit tedavisi yöntemlerine göre daha kesin sonuç veren ve sebeplerine inerek tedaviyi başarabilen bir zayıflama yolu olduğunu eminiz bilmiyordunuz. Kilo vermek için en az spor ve diyet kadar etkili olan bu yöntemler en çok karın bölgesi gibi hareketsiz bölgelerde yer alan yağların parçalanmasına yardımcı oluyor.

Mezoterapi ile selülit giderme yöntemi vücudunuz için zararsız olan bir iğne kullanılarak vücudun hareketsiz bölgelerinde biriken yağlara, yağ parçalayıcı özelliği olan bir ilacın enjekte edilmesiyle yapılır.

ESTELIV uzmanları özellikle basen ve karın bölgelerine kilo vermek isteyenlere önerdiği bu yöntem tamamen zararsız ve acısızdır. Mezoterapi yöntemiyle selülit tedavisi hem yağların parçalanmasına hem de vücuttaki kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı oluyor. Bu tedavinin eşliğinde G5 masajı yaptırırsanız daha etkili sonuçlar elde edersiniz.

Selülitin 3. ve 4. Evresinde Mezoterapiler

Selülitler üçüncü evresinde ciltte bozulmalar ve gevşemeler artarak, yuvarlak ortasında çökük veya gergin çukurlukların belirginleşmesi ile rahatsız edici görüntüye neden olur. Dördüncü ve son evrede ise derin çukurlukların çevresinde dolaşımın daha da bozulmasıyla, yağ birikimlerinin çukurluğun tam tersi, dışarıya doğru çıkıntılar yaptığı lobuler, glanduler evredir.

Selülit problemi olan çoğu kadında bu sayılan tüm evreler vücudunun çeşitli bölgelerinde aynı anda rastlanır. Bölgesel zayıflama yöntemlerinin tümü aslında o bölgedeki yağ hücrelerinin büzüştürülerek, parçalanarak veya eritilerek o bölgeden uzaklaştırılması esasına dayanır.

Pressoterapi (Lenft Drenaj) bazı hastalıklar nedeniyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit giderici uygulamalarda, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında etkinliği artırmaya yardımcı olan bir yöntemdir.

Kliniğimizde kilo verme, incelme, selülit ve vücut şekillendirme tedavilerinde başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Pressoterapi karın, kalça, bacak ve baldır gibi selülitlerin yoğun olduğu bölgelerde yağların çözülerek parçalanması sağlar. Ayrıca lymphatic sinirlerin yeteneğini ve kilolu insanların oksijen tüketimini artırır. Böylece kilo verme sürecini hızlandırır. Daha fazlasını isteyenlere ise HYPOXI seanslarını gönül rahatlığı ile öneriyoruz.

Spor ve Diyet Yeterli Olmuyor!

Sorun bölgesel olduğunda, zayıflamak ve sıkılaşmak istediğimizde tek başına diyet veya egzersiz uygulayarak sonuca ulaşmak imkansız oluyor. Radyofrekans tedavisi belirli bir frekansta elektrotlar vasıtasıyla elektrik akımını vücuttan geçirerek dokuların etkin ve güvenli bir şekilde ısınmasına yardımcı olur. Elektrik akımı kapalı bir devreden akarak cilt katmanlarından geçerken katmanların direncine bağlı olarak ısı üretir. Tripollar teknolojisi Radyofrekans akımını 3 veya daha fazla elektrotlar arasında odaklaştırır ve enerjinin sadece uygulama alanında kalmasını sağlar. ESTELIV’de zayıflama, selülit ve sıkılaşmada devrim yaratan Lipostar cihazıyla kısa sürede beklenen sonuca ulaşmanızı sağlıyoruz. Bu tedavide problemli bölgelerde alınan sonuçlar aynı zamanda doku pürüzsüzlüğünü ve çevresel daralmayı da destekler.

Şimdi kendine bir iyilik yap ve 444 3970 numarasını ara, ücretsiz deneme seansları için randevunu bilirlikte oluşturalım.

Yoruma Kapalı