Sakal Ekimi

Pek çok erkek için sakallarının olmaması sorun yaratan bir durum iken, bazı erkeklerde de sakal çıkmaması psikolojik olarak ciidi anlamda kötü bir hissiyat yaratmaktadır. Sakal ekimi yaptırmak isteyenler genelde sakal çıkarken asimetrik bir çıkış sergilemesi, bazı bölgelerde sakal çıkmaması sorunları nedeniyle başvururlar.

Sakal ekimi uygulaması, tıpkı diğer ekim uygulamaları gibi FUE tekniği ile yapılmaktadır. Hiç bir yan etkisi olmayan bu uygulama her yaştan hastaya uygulanabilmektedir. Bazı hastalarda genetik olarak sakal çıkmadığı için sakal ekimi uygulamasını tercih edebilirler. Bazen yara izlerine de sakal ekimi uygulaması yapılabilmektedir.

Sakal ekimi dünya genelinde tüm dünyada çok fazla talep gören bir uygulamadır. Sakal ekimleri genelde favori ekimi ile birlikte uygulanır. Hastaların büyük bir kısmı, sonuçtan memnun kalır ve uzun dönemde etkisini görürler. Sakal ekimi yaptırmak için tüm dünyadan ülkemize gelen milyonlarca turist sağlık turizmi kapsamında bu hizmetlerden yararlanırlar.

Kaş Ekimi

Estetik görünüş günümüzde insanların çok önemsediği bir durumdur. Yüz, insanın dışarıya açılan penceresidir. Yüz, görüntü ve gülüş estetiğinde dişlerle birlikte en öneli organdır. İnsanlar, doğuştan veya çeşitli hastalıklar ya da trafik kazaları, ev ve iş kazaları gibi dış etkiler sonucu yüz estetiğini olumsuz etkileyen rahatsızlıklar yaşayabilmektedirler. Bu durumlar kişilerde psikolojik rahatsızlıklara yol açmakta, yaşama sevincini azaltmakta ve onların sosyal yaşamlarını etkileyebilmektedir.

Her geçen gün yaşanan tıbbi gelişmeler yüz estetiğinde de kullanılmaya başlanmıştır. Artık saç ekimi gibi kaş ekimi de başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Yaşanan kazalar, yanık tedavileri, bazı hastalıklara bağlı kaş dökülmesi problemi veya doğuştan hiç kaş çıkmaması hali, kaş ekimi uygulamasıyla tedavi edilebilmektedir.