Saç Ekimi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

saç ekimi ile ilgili sıkça sorulan sorular

Saç ekimi ile ilgili sıkça sorulan sorular, bilinmesi gerekenler ve hastalarımızın bizlere sıklıkla yönelttiği soruları sizler için bu yazımızda anlattık. Saç ekiminde merak edilenler ile ilgili eklemek istedikleriniz için bize yorum kısmından da yazabilirsiniz.

Saç ekimi ile ilgili bilmek istedikleriniz sizlerle.

Saç Ekiminde Sıkça Sorulan Sorular

1. Saç ekimi nasıl yapılıyor?

Saç ekimi işlemleri öncesinde çeşitli tahlil ve saç analizleri yapılır. Donör bölge, greft sayısı ve ekim yapılacak bölge netleştirilir. Lokal anestezi ya da sedasyon anestezi yöntemi uygulandıktan sonra donör bölgeden greftler alınır ve ekim yapılacak bölgeye tek tek ekilir. Ameliyatsız bir işlem olması nedeniyle donör bölgede dikiş işlemi olmamakta ve iz kalmamaktadır. Ekim işlemi bittikten sonra prp uygulanmaktadır.

2. Saç ekimi acılı bir işlem mi?

Saç ekimi için gerekli greftler toplanmadan önce lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu nedenle herhangi bir acı hissedilmemektedir. Tercihe ve uygunluğa bağlı olarak sedasyon anestezi yöntemi de uygulanabilmektedir. Saç ekimi sonrasında ilaçlar, verilen losyonlar önerildiği şekilde kullanılmalıdır. Bu sayede iyileşme sürecinde çok hafif acı hissedilmektedir.

3. Saç ekiminde iyileşme süresi ne kadar?

Kliniğimizde FUE ya da DHI yöntemi ile saç ekimi yapılmaktadır. Bu yöntemlerde klasik saç ekim yöntemlerine göre iyileşme süresi çok daha kısadır. Saç ekimi için greft toplanan donör bölgenin ve saç ekilen bölgenin iyileşme süresi kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 7 – 10 gün sürmektedir. Operasyon süresi ise tek seans 4- 6 saat arası değişmektedir.

4. En iyi saç ekimi yöntemi hangisidir?

En iyi saç ekim yöntemi aslında en doğal saçlara en zahmetsiz şekilde kavuşmayı sağlayacak yöntemdir. İyi bir saç ekiminde en önemli kriterler, saç ekimi yapılan bölgenin doğal görünmesi, kafa derisinde bir izin kalmaması, saç çizgisinin yapay olmaması, ekilen saç ile var olan saçların birbiri ile uyumlu ve aynı sıklıkta olmasıdır. Günümüzün en başarılı saç ekimi tekniği FUE yöntemidir. FUE ile elde ettiğimiz doğal sonuçları Safir FUE Saç Ekimi yönteminde kullandığımız özel cihazlar sayesinde bir adım daha ileriye taşıdık. Kliniğimizde Safir FUE saç ekimi, Soft FUE saç ekimi ve DHI saç ekimi yöntemleri titizlikle uygulanmaktadır.

Bir Yorum Yapın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir