444 48 07
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız

POPO KALDIRMA

Anasayfa » POPO KALDIRMA

İşlem yağ enjeksiyonu, protez, dolgu maddesi enjeksiyonu veya volüm kaybı olan hastalarda kesi ve fleb kaydırma tekniği ile kendi vücudundan oluşturulan doğal protezle yapılabilinir.

Genellikle kalça bölgesinden yağ alınır ve popo bölgesine verilir. Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Süre olarak yaklaşık 2 saat yeterlidir. Hasta 2 hafta özel bir korse giyer. 3 gün kadar kısa bir süre sonra normal hayata dönüş yapılabilir.

Yağ enjeksiyonu ile yapılan işleminde kesi izi olmaz ancak kalıcılığı hastanın aşırı kilo alıp vermesiyle ilgili etkilenebilir.

Kesi yapılan ameliyatlarda ise popo cerrahi olarak yukarı çekilir ve vücuttan alınarak hazırlanan bir fleb kullanılır. Bu da doğal protez görevini görmektedir. Bu yönten daha çok ileri yaşlarda olan hastalar için tercih edilir.

Göğüs, baldır gibi diğer bölgelerin büyütülmesinde kullandığımız protezleri de popoya uygun olanları küçük bir kesi ile gluteal bölgeye yerleştirebiliriz. Çok zayıf kişiler tercih edilen bir teknikdir. Bu işlemden sonra herhangi bir belirgin iz kalmaz. Genel anestezi altında yapılan bu ameliyat ortalama 4 saat sürmektedir. Normal hayatınıza 5-6 gün sonra dönebilir uçak yolculuğuda aynı süre sonra yapabilirsiniz.