444 48 07
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız

LAZER İLE DÖVME SİLME

Anasayfa » LAZER İLE DÖVME SİLME

DÖVME SİLME NASIL YAPILIR?

Dövme silmede kullanılan lazerler derinize zarar vermeden, deri içindeki renkli pigmentlere ulaşır. Dövme pigmentlerinin lazeri emmesi sonucu oluşan ses ve ışığın etkisiyle pigmentler parçalanır. Vücudun savunma sistemi küçük parçalara ayrılmış dövme pigmentlerini daha kolay yutar ve yok eder.

DÖVME SİLME KAÇ SEANS SÜRER?

Ortalama 5-10 seans ara

Seans sayısını, dövme yapılırken uygulanan boya miktarı ve cinsi ile dövmenin amatör veya profesyonel olması belirler. Seans aralıkları?

Ortalama 4-8 haftadır.

UYGULAMA ÖNCESİ UYULMASI GEREKEN KURALLAR NELERDİR?

Uygulamadan 3 hafta kadar önce, uygulama alanı güneş ve solaryumdan korunmalıdır. Tedaviden bir hafta öncesine kadar ağrı kesiciler kesilmeli, aspirin ve türevi kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa doktor kontrolünde kesilmelidir. Hamile ve emzikli hanımlara önerilmemektedir.

İŞLEM SONRASI GÖRÜLEBİLEN DEĞİŞİKLİKLER?

Hafif ödem, kızarıklık, kabuklanma, nadiren minik kanamalar.

İŞLEM ESNASINDA AĞRI VAR MI?

Hastadan hastaya değişmekle beraber çok düşük bir ağrı hissedilmektedir. Ağrıyı azaltmak için uygulama alanını anestezik kremlerle uyuşturmak ve işlem sırasında soğuk hava ile tedavi alanını soğutmak ağrı hissini azaltmaya yardımcı olur.

İZ KALIR MI?

Hastanın geçmişte kötü yara iyileşmesi ( keloid ve hipertrofikskar) hikâyesi varsa sorun yaşanabilir. Yeni teknoloji Q switched lazerle yapılan tedaviler de kalıcı bir leke ya da skar izi gelişmemektedir. Özellikle uygulama sonrası bakıma riayet edildiği taktirde sorun yaşanmamaktadır.

TEDAVİ SONRASI UYULMASI GEREKEN KURALLAR NELERDİR?

Uygulama sonrası 48 saat alana su değdirmemelidir, önerilen tedaviye uyulmalıdır. Minimum 3 hafta güneş, sauna ve solaryumdan uzak durulmalıdır. Ön görülemeyen her durumda doktorla irtibata geçilmelidir.