Kıl tekniği ile kaş kontürü yapımı tek kullanımlık iğnelerle yapılmaktadır. Kaşların arasına atılan ince kıl çizimleri ile gerçekleşmektedir. Bu işlem organik boyalarla yapılmaktadır. Kıl tekniği ile kaş kontürü yapımı dövmeden oldukça farklıdır. İşlem yapılacak bölge ilk önce temizlenir. Daha sonra uzman kişi tarafından ön çizim yapılır. Uzman kişi ve işlemi yaptıran kişi modeli beğenirse, cihazla uygulamaya başlanır.

Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kıl tekniği ile kaş kontürü yaptırmak, son derece önem taşır. Bu yüzden yaptırdıktan sonra dikkatli olmamız gerekir. İşte kıl tekniği ile kaş kontürü yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır;

Kıl tekniği ile kaş kontürü yaptırdıktan sonra mutlaka krem kullanmayı unutmayınız.
Bu dönemi daha rahat atlatmak istiyorsanız günde 2 veya 3 defa krem kullanabilirsiniz.
Kesinlikle 1 hafta boyunca banyo yapmayınız.
Uygulama sonrasında kusursuz kaşlara sahip olmak istiyorsanız 1 hafta boyunca güneşe çıkmamanızı öneririz.
İşe gitmenizde veya dışarı çıkmanızda bir sakınca yoktur fakat dikkatli olmanız gerekecektir.

Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü Nerede Yapılır?
Kıl tekniği ile kaş kontürü yaptırmak, önemli olduğu gibi dikkatli ve düzgün bir şekilde yapılmazsa kişinin memnuniyetsizliğine ve hatalara sebep olabilir. Bu yüzden kesinlikle kaş kontürünüzü uzmanlara yaptırmalısınız. Ayrıca kıl tekniği ile kaş kontürü yaptırma işlemini, kaş veya saç ekimi yapan güzellik merkezlerinde uzmanlarla birlikte yaptırmanızı öneririz.

Kıl tekniği ile kaş kontürü yaptırmak, oldukça dikkatli olunması gereken ve hataların geri dönüşünün zor olduğu bir işlemdir. Bu işlemde nasıl bir kaş istediğinizi uzmanınıza çok iyi bir şekilde aktarmanız gerekmektedir.