Işık dolgusu nedir?
Göz altında göz yaşı oluğu dediğimiz bir vadi var yorgun, yaşlı, uykusuz gösteren bu vadiyi bir şekilde hyaluronik asitle dolgu maddeleriyle doldurma işlemine göz altı ışık dolgusu diyoruz. Bu dolgunun sıvıyla jel arası çok hafif bir kıvamda olması gerekiyor, bio-organik yapının içerisine amino asitler yerleştirilmiş vaziyette. Bu amino asitler ve antioksidanlar güneşle birlikte etkileşime girerek zamanla birlikte orada bir ışık bir aydınlanma oluşturuyor.

Göz altı morlukları, göz altındaki çökmeler ve göz altı torbaları neden oluşur?
Bütün hastalıklar bütün rahatsızlıklar belli bir oranda genetik, belli bir oranda çevreseldir. Evet, anneden, babadan, aileden alınan bir kısmı var ama geceleri çalışan bir insansanız, uykusuzluk problemi yaşıyorsanız ya da tarlada, açık alanda çalışıyorsanız o zaman çevresel bir unsur da var demektir.

Işık dolgusu etkisi ne kadar sürer?
Uygulanan kişinin cilt kalınlığı, o bölgedeki, rengi cildin rengi, yaşı, kadın mı erkek mi olduğu aslında fark ettiriyor ama sonuç olarak 8 – 12 ay arasında sürmektedir.

Işık dolgusu zararlı mıdır?
Birçok marka ve birçok çeşidi var. Aynı markanın ise birçok formu ve birçok farklı türü var. Uygulama sırasında hyaluronik asit yani organik bir madde olan, vücudun yapı taşlarından biri; hyaluronik asit ihtiva ediyor ise herhangi bir zararı yok.