444 48 07
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız

IŞIK DOLGUSU

Anasayfa » IŞIK DOLGUSU

Cildimizi oluşturan tabakaları en dıştan içe epidermis, dermis ve deri altı doku olarak sıralayabiliriz. Bu tabakaların her biri ışığı farklı şekilde emer ve yansıtır. Işık cildimize vurduğunda farklı katmanlar tarafından emilen ve yansıyan ışınlar bir araya geldiğinde parlaklık olarak algılanır. Işık cilde ulaştığında epidermisin en üst katmanı olan stratumcorneuma çarpar. Derinin nemi yeterli ise stratumcorneum pürüzsüz bir yapı kazanır ve parlak yüzeyler gibi ışığı yansıtır. Stratumcorneum kuru ve nemsiz ise, yüzeydeki hücrelerin düzenli yapısı bozularak ışığı ciltten eşit olmayan açılarla yansıtacağından gözümüz tarafından donuk, mat bir görüntü olarak algılanır. Stratumcorneum ışığı yansıttığı gibi sağlıklı ve nemli olduğu zaman şeffaf bir görünüm kazanarak ışığın cildin alt tabakalarına geçmesini sağlar. Cildin alt tabakası olan dermis damarlar yönünden zengindir. Cilt nemli olduğunda st.corneumdan geçerek dermise gelen ışık dermisteki kan dolaşımı ile karşılaşarak yansıdığında cildimizin sağlıklı pembe rengi ortaya çıkar. Işığın derinin alt katmanı olan dermise ulaşabilmesi için dermise derinlemesine nüfuz etmesi gerekmektedir. Görüyoruz ki parlaklık ve ışıltılı bir görünüm yeterli neme sahip bir ciltten geçiyor.

Işık dolgusunda kollajenin yapısına giren 8 aminoasidkollajen üretimi için hammadde oluştururken,3 antioksidan, vitamin ve mineraller ile cildin dış etkenlere karşı savunmasını arttırıyor. Işık dolgusunda hyaluronikasid ile diğer vitamin, mineral ve antioksidan etken maddeler mükemmel bir uyum sağlamış. Enjeksiyonlarda içerdiği lidokainanestezik maddesi ile hasta konforu oldukça yükseK. 3 hafta aralarla yapılan 3 uygulama ile ilk uygulamadan itibaren ve sonrasında birikici etki ile gözle görülür ışıltı sağlanıyor.

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU

Gözaltı ışık dolgusuyla; yanak ve gözaltları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilirken göz altı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanmaktadır. ışık dolgusu verildiği alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir. İçeriğinde protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde gözaltı morluklarına da iyi gelmektedir.