444 48 07
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız

GÖĞÜS KÜÇÜLTME DİKLEŞTİRME

Anasayfa » GÖĞÜS KÜÇÜLTME DİKLEŞTİRME

Özellikle doğum ve emzirmeler sonucunda meme derisi elastikiyetini yitirir. Meme dokusu eski dik formunu kaybeder ve meme başları oldukları yerden daha aşağı bir noktaya inerler. Meme dikleştirme ameliyatlarında amaç memeye yeni bir şekil ve dik bir form kazandırmaktır. Meme başı çevresindeki koyu renkli alan (areola) geniş ise bu ameliyatla daraltılabilir. Ayrıca gebelik sonrasında meme bezleri küçülüp içi boşaldıysa bu dikleştirme işleminde silikon meme protezleri de yerleştirilerek meme hacmi ve gerginliği arttırılabilir.

Meme Dikleştirme: Yerçekimi, gebelik, emzirme etkileriyle sarkan memelerin yeniden şekillendirilmesi ameliyatıdır.

Meme dikleştirme ameliyatlarında birçok farklı teknik uygulanabilir. Uygulanacak cerrahi teknik memelerin büyüklüğüne, sarkmanın derecesine, derinin elastikiyetine ve cerrahın tercihine göre değişiklik gösterir.

Meme dikleştirme ameliyatlarında yapılan kesiler sonucunda dikiş hatlarında kaçınılmaz olarak izler oluşacaktır. Ancak sütyen ve bikini içinde kalan bu izler ilk aylarda daha belirgin ve kırmızımsı renkte olmakla birlikte aylar içinde yumuşayacak, renkleri beyazlaşacak ve daha az görünür hale gelecektir.

Meme Küçültme: Aşırı büyük ve sarkık memeler bayanlarda psikolojik rahatsızlığın yanı sıra sırt ağrısı, deri pişikleri, aktivitelerde kısıtlamalar, sportif faaliyetlerde bulunamama, deri enfeksiyonları, omurilik hastalıklarında ağrıları arttırma gibi şikayetler oluşturabilmektedir. Bazı hastalar ise kilolarının çok fazla olmadığı; fakat meme dokularının büyük olduğundan dolayı daha fazla kilolu göründüklerini, ayrıca normal bedenlerine göre kıyafet giyememekten yakınırlar. Bayanlarda meme büyümesi çoğu kez doğum veya gebeliklerden sonra gerçekleşse de bazı kişilerde çok genç yaşlarda hızlı büyümeler ortaya çıkabilmektedir.

Meme küçültme ameliyatları kişide normalden büyük ve sarkmış olan memeleri normal boyutlara ve dikliğine kavuşturmak için yapılan ameliyatlardır. Bu işlem esnasında meme başı etrafındaki koyu renkli kısım (areola) da genellikle küçültülür.

Dolayısı ile meme küçültme ameliyatları estetik bir ameliyat olmasının yanısıra hastaya fiziksel bir rahatlama sağlayacağından aynı zamanda fonksiyonel bir ameliyattır. Bazı genç kızlarda memeler aşırı büyük olabilir (virginal hipertrofi). Bu kişilere erken yaşlarda bile (16-17 yaş) meme küçültme ameliyatları yapılabilir.