444 48 07
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız

FİBROCELL

Anasayfa » FİBROCELL

FİBROCELL NEDİR?

Fibrocell hastanın kendi hücreleri kullanılarak gerçekleştirilen hücresel bir tedavi yöntemidir.

KULAK ARKASINDAN ALINAN:

Kulak arkası deri güneşin zararlı etkilerinden uzak ve hasarsız bir bölge olduğundan tercih edilmektedir.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE:

Her iki tedavi de doku mühendisliği gerektiren, tedavide kişinin kendi hücrelerinin kullanıldığı yöntemdir. Kök hücre; oluşumundan itibaren vücuttaki tüm hücrelere dönüşebilen, kendilerini devamlı yenileyebilme kapasitesine sahip tüm hücrelerin kaynağı olan hücrelerdir. Organizmanın canlılığını sürdürmesinde en önemli kaynaktır. Kök hücreler olgunlaşma evrelerine göre farklı adlar alırlar. Dokularda yaralanma, hasar durumlarında sadece bulunduğu dokuya farklılaşarak tamir sağlayan dokunun küçük bir yüzdesi kadar kök hücreler bulunmaktadır. Kök hücreler başlangıçta sadece kemik iliği biopsisi ile elde edilebiliyordu. Son yıllarda yağ dokusunun kemik iliğinden daha yüksek oranda kök hücre içerdiği saptanmış ve kullanılmaya başlanmıştır; ancak yüksek volüm gerektiren enjeksiyonlar,cerrahi işlem gerektirmesi kullanımı kısıtlamıştır. Ayrıca enjekte edilen yağ dokusunun tutunması da tümüyle mümkün olamamaktadır.Fibrocell uygulamasında kulak arkasından deri biopsisi sonrasında üretilen fibroblast hücrelerinin dokuya enjeksiyonundan itibaren kollajen sentezi başlamaktadır. Enjekte edilen kültüre fibroblast hücreleri dokuda yenilenmesi gereken bölgelerde yenilenme işlemini başlatıyorlar.

NE TİP PROBLEMLERE ÇÖZÜM OLURLAR?

Kapanmayan kronik yaralar
Akne veya su çiçeği sonrası oluşabilen çukurcuk şeklindeki izlerin tedavisinde
Yanık,travma,cerrahi sonrası oluşan oyukluk ve nedbe tedavisinde,
Dudakların dolgunlaştırılmasında,
Yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde

UYGULAMA NASIL YAPILIR?

Doku biopsisi alınarak fibroblast hücreleri çoğaltıldıktan sonra elde edilen hücreden zengin solüsyon kollajen üretiminin uyarılacağı bölgelere enjekte edilir.Uygulama 3 hafta ara ile 3 seans olarak yapılmaktadır.

KALICI BİR İŞLEM MİDİR?

Hastaya bağlı olarak değişmekle birlikte ilk etkiler 2. enjeksiyondan sonra görülmeye başlar. İlk enjeksiyondan hemen sonra etkinin gözle görüldüğü hastalar da mevcuttur. Etki dereceli olarak 12 aya kadar artarak devam eder.İyileşme ve etki uzun sürelidir ve araştırmalar sonucu 4-5 yıl arasında değişmektedir.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR:

En sık uygulama alanları kaş ortası, göz kenarı, kaz ayağı bölgesi, burun-dudak hattı ve dudaklardır.

KİMLER BU UYGULAMAYI YAPTIRMALI?

Cildin elastikiyet kaybının hissedilmeye başlandığı 30-40 yaşlar arası en ideal dönemdir. İleri yaşlarda etki sağlanmasına karşın etki süresi kısalmaktadır. Genç yaşlardaki kollajen ve cildin nem kapasitesinin oluşturduğu sıkı ve parlak cilt görünümününün yaşla azaldığı kabul edildiğinde fibrocell uygulaması ile cildin kaybettiğini yine kendi hücreleri aracılığıyla yerine koymanın yaratacağı etki açıktır.