En İyi Saç Ekimi Kliniği

en iyi saç ekimi kliniği

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en çok sorduğu soruların başında ” en iyi saç ekimi kliniği nasıl seçilir ” sorusu gelmektedir. Hastalar seçim yaparken çok zorlanıyorlar. Özellikle İstanbul saç ekimi kliniklerinin oldukça yoğun olduğu bir şehir. Lokasyonlar, tavsiyeler, fiyatlar ve kullanılan yöntemler derken hastalar saç ekimi yapılan yerler konusunda kafa karışıklığı ve kaygı yaşıyorlar. Bizler iyi bir saç ekimi kliniği nasıl olmalıdır sorusuna cevap vermek ve sizleri bilgilendirmek istedik:

İyi bir saç ekimi kliniği özellikleri

  • Klinik yeterli donanıma sahip mi? Öncelikle bu soruyu sormalısınız. Saç ekimi kliniğine karar vermeden önce kliniği, ekim işleminin uygulandığı odaları gezmek isteyebilir, cihazları ve donanımları tanıtmalarını rica edebilirsiniz.
  • Bu noktada odaların steril olup olmadığını da sorgulamalısınız. Hijyen kurallarına uyulup uyulmaması tüm cerrahi uygulamalarda olduğu gibi bu operasyonda da oldukça önemlidir. Greft toplama ve ekim işlemlerinde kullanılan aletler kişiye özel olmalıdır.
  • Klinik size garanti belgesi vereceğini söylüyorsa şüpheyle yaklaşmalısınız. Geçerliliği olan bir garanti belgesi yoktur. Ancak garantili sonuç denilebilir. Bu kliniğin hastayı operasyon sonrası takibe alması herhangi bir problemde sorumluluk aldığını gösteren bir davranış olarak değerlendirilebilir.
  • Saçlar, donör bölge ve ekim yapılacak bölge incelenmeden greft sayısı verilemez. Gerçekçi olunup olunmadığı bu şekilde anlaşılabilir. Greftleri saymanız imkansız. Bu nedenle çok uçuk sayılarla kesin şu kadar greft diyen merkezlerden uzak durun. İyi bir analiz sonrası ortalama bir sayı verilebilir. Operasyon anında bu sayı değişebilir. Ancak önemli olan greft sayısının kaç olduğundan ziyade doğal ve gür saçlara ulaşılıp ulaşılmadığıdır.
  • Daha önce ekim işlemi gerçekleştirilmiş eski hasta fotoğraflarına bakılabilir. Hastaların memnun olup olmadığı sorgulanabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus şudur. Web üzerinde birçok hasta yorumu bulunuyor. 100.000’lerce ekim yapılmış hasta içerisinden birkaç kişinin kötü yorumu ya da birkaç kişinin iyi yorumu değerlendirilmemeli, yorumların gerçekçiliği iyice araştırılmalıdır.
  • Saç ekimi bir ekip işidir. İşinin uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir. Ekim yapacak ekipte mutlaka uzman trikologlar ya da hekimler bulunmalıdır.
  • Kliniğin yabancı hasta alıp almadığı da araştırılabilir. Yabancı hastalara ekim işlemi uygulayan klinikler alanında oldukça ilerlemiş ve başarıya ulaşmış merkezler olarak değerlendirilebilir.
  • Kliniğin sektöre bulunduğu yıl sayısı, sektördeki başarı oranı, dijital, yazılı ya da görsel medyada çıkmış haberler ve bunların içeriği değerlendirilebilir.

Türkiye’de en iyi saç ekimi kliniği

Türkiye’de en iyi saç ekimi kliniği hangisi diye soruyorsanız Esteliv saç ekimi kliniğine bir göz atın. Yılların deneyimi, profesyonel kadrosu ve üstün kaliteli hizmet anlayışı ile Esteliv Türkiye’de en iyi saç ekimi kliniği olarak hizmet vermenin mutluluğunu sizlerle paylaşmaya hazır…

Yoruma Kapalı