El & Ayak Sağlığı

EL VE AYAKLARINIZA BİZ İYİ BAKARIZ!

El-ayaklarımızın bakımı ve sağlığı hepimiz için önemli. Yoğun çalışma ortamında çeşitli sebeplerle yıpranan el ve ayakların bakımı estetik açıdan da önem taşıyor. Kış mevsiminde dar ve kapalı ayakkabılarla sıkıştırılan ayaklarda, şekil bozukluğu, topuklarda kalınlaşma, nasır, topuk çatlamaları, tırnak mantarı ve hayatı çekilmez hale getiren tırnak batmaları çok sık karşılaşılan sağlık sorunlarındandır.

ESTELIV’in Podiatri Uzmanı, medikal olarak yapılan el ve ayak bakımını hakkında bilmemiz gerekenleri sizler için anlattı. El ve ayaklar oluşan tüm problemlerden rutin medikal bakım ile kurtulabileceğimizi, oluşabilecek olumsuzlukların da engellenebileceğini söyledi.

Zamanında Podiatri Uzmanına gelirseniz cerrahi yönteme başvurmadan önce medikal ayak bakımı ile ayak sağlığınıza kavuşursunuz. Ayrıca topuklarda ve tırnaklarda kalınlaşma, nasır gibi problemlerde düzenli olarak yapılan medikal bakımlar ile bu rahatsızlıkların çözümünü ve tekrarlanmamalarını sağlayan en güvenli yöntemlerinden biridir.