444 48 07
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız

BURUN ESTETİĞİ

Anasayfa » BURUN ESTETİĞİ

Tıptaki ismi Rinoplasti olan burun estetiği operasyonu genellikle 3 temel sebepten ötürü yaptırılır.

Bunlardan birincisi kişinin burnundaki yapısal bir bozukluk nedeniyle düzgün nefes alamamasıdır. Bu durum genetik sebeplerden olabileceği gibi, daha sonra ortaya çıkmış yaralanma, çatlama, kırılma gibi nedenlerden dolayı hava kanallarının daralması veya tıkanmasıyla da oluşabilir.

İkinci neden, burnun iç veya dış yapısındaki şekil bozukluklarıdır. Bunlar yine genetik nedenler,darbe, yanma, kanser veya zehirli maddelere maruz kalma gibi birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Özellikle burun gibi dikkat çekici bir organda oluşan şekil bozukluğu kişinin genel görünümünü olumsuz etkiler. Özgüven kaybına ve beraberinde psikolojik sorunlara neden olabilir. Rinoplastiyle bu tip sorunların pek çoğu büyük oranda veya tamamen çözülebilir.

Burun estetiğine yönelten üçüncü sebep ise kişinin estetik kaygılardan ötürü burun şeklini değiştirmek istemesidir. Genellikle toplumdaki popüler sanatçılar, moda olan akımlar bu isteğin temelini oluşturur. Kişi burun yapısının en son güzellik anlayışını yansıtmasını veya en sevilen sanatçılara benzemeyi isteyebilir. Böyle durumlarda hasta isteğini tam olarak anlatmalı, doktor da bu arzularının tam olarak gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda bilgi vermelidir.

Burun estetiği hangi sebeple yapılırsa yapılsın konusunda uzman bir ekip ve kaliteden ödün vermeyen bir kurumla irtibata geçilmelidir.Burun estetiği ile alakalı detaylı bilgi almak isterseniz sayfanın altındaki iletişim formunu doldurarak size ulaşabilirsiniz.