Botoks Yaptırmalı mı?

botoks yaptırmalı mı

Botoks yaptırmalı mı? Kadınların gençleşmeye yönelik uygulamalardan en çok sorduğu soruların başında bu geliyor. Botoks zararlı mı? Botoks gerçekten işe yarıyor mu? Bu liste böyle uzayıp gidiyor.

Biz de sizler için botoks hakkında merak edilenleri derlemek istedik.

Her derde deva botoks

Yaş bir sır olarak saklansa bile cilt bu sırrı o kadar iyi tutamaz ve yaşın ilerlemesiyle oluşan görünümü kremler, losyonlar ve kürlerle gençleştirmeye çalışmak bazen yeterli olmayabilir. İşte bu noktada hepimiz ilk adım olarak botoks’la ufak dokunuşlara başlıyoruz. Kırışıklıkları düzeltmeden terlemeye hatta migrene kadar çok geniş bir alanda kullanılan botox, son yıllarda her derde deva oldu.

Birkaç yıl geriye dönersek insanlar için yaşlanmayı kabullenmek daha kolay, genç görünmek ise daha zordu. Kırışıklıklardan kurtulmak istiyorum diyenler için ise tek çare estetik ameliyatlardı. Ameliyatların maliyetini ve zorluklarını göze alanların sayı ise çok fazla değildi. Fakat hızla gelişen dünyamızda tıp da yenilikler sunuyor. Botox ve dolgular ile bu işlerin o kadar da zor olmadığını görüyoruz.  

Düşünebiliyor musunuz, sadece 15-20 dakika içinde kaşlarınız ve göz kapaklarınız yukarı kalkıyor, gözleriniz açılıyor. Ortalama on yıldır, botoks hakkında çok fazla reklamlar yapıldı. Hatta botoks estetiğin yeni adı olacak kadar popüler hale geldi. Ameliyatlar dışında tüm medikal estetik müdahaleler halk arasında botoks zannedilmeye başlandı.

Peki yüzümüzdeki kırışıklıkların bir kısmı bizi şekilden şekle sokan mimiklerimizin eseri olduğunu söylesek? Başta sadece yorgun olduğunuzda fark ettiğiniz hafif çizgiler gün geçtikçe belirginleşir ve derinleşir.

Botoks yaptırmalı mı? Gerçekten işe yarıyor mu?

Doktorlarımız Botox’un bu mimikleri kısıtlayarak hem görünümü hem de çizgilerin derinleşmesini önlediğini söylüyor. Botox’un en etkili olduğu yerler, mimiklerin oluşturduğu hareketli çizgilerdir. Bu çizgiler genellikle alında, kaş arasında ve göz kenarlarında kendini gösteriyor. Düzenli botox yaptırarak mimiklerinizi kısıtlar, alışkanlıklarınız değişir hem de kaslar dinlenerek toparlanır. Bunun sonucunda kırışıklıklar gerçekten azalır ve botox ihtiyacı seyrekleşir.

Botoks yaptırırsam doğallığımı kaybeder miyim?

Botoks ile ilgili önyargı ve kaygılardan birisi de doğallık kaygısı. Birçok kişi gençleşmek istiyor, ancak botoks ile ilgili halk arasında yaygın düşünceler nedeniyle “asla yaptırmam” gibi bir düşünce ile botokstan uzak duruyor.

Ancak artık kişinin ihtiyacı ve talebine göre farklı botoks yöntemleri uygulanabiliyor. Örneğin mezobotoks ile daha doğal bir görünüme kavuşabiliyorsunuz. Masseter botoks ile çene hatlarınızı şekillendirebiliyor, diş sıkma problemini yenebiliyorsunuz. Unutulmamalıdır ki, botoks sadece estetik bir işlem değil çeşitli tedavilerde de oldukça etkin bir yöntemdir. Terleme botoksu, migren botoksu ve diş sıkma botoksu bunun en iyi örnekleridir.

Bir Yorum Yapın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir