444 48 07
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız

BACAK BOYUN KARIN GERME

Anasayfa » BACAK BOYUN KARIN GERME

boyun-germeBir çok bayanın yaşın ilerlemesi ve kilo alımının sonucu olarak bacak içinde gevşeme ve sarkmalar ortaya çıkıyor. Yürürken bacak iç yüzlerinin birbirine sürtünmeside bundan kaynaklanıyor. Sürtünmeden dolayı terleme ve pişiklik şikayetine sebep oluyor.

Bacak bölgesindeki dokular henüz diriliğini kaybetmemişse, liposuction ile bu sorun çözülebilir. Ancak yaş ilerlediyse ve gevşemeler mevcut ise bu doğru tercih olmaz. Fazla yağlar bu durumda, deri ile beraber alınarak cilt eski gerginliğine kavuşur. Operasyon esnasında kasık çizgisi baz alınarak iç bacak bölgesine doğru fazla olan yağ miktarı deri ile çıkartılır. Kasık çizgisinin kullanılmasının sebebi de, ameliyat sonrasında dikiş izinin kasık çizgisinin içinde kalması. Bazı hastalarda bu operasyon esnasında liposuction işleminide kombine ederek, daha etkili bir sonuç sağlamak mümkün.

Bacak germe ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık 2 saat süren bir işlemdir ve operasyon sonrası ayağa kalkabilirsiniz. 1 gün hastanede kalmak yeterlidir. Ameliyat sonrasında ağrı kesiciler ile hissedeceğiniz ağrı, sizi rahatsız etmeyecek derecededir. İşlem yapılan bölgelerde en fazla 1 hafta sürebilen şişlik ve morarma oluşabilir. Operasyondan 2-3 gün sonra banyo yapmanızda bir sakınca yoktur. Uçak seyehati durumu olursa, aynı şekilde 2-3 gün sonra bu da mümkündür. İyileşme süreci kişiye göre değişebilir, ancak 7-10 gün içinde tam olarak sağlığınıza kavuşur, normal hayatınıza dönebilirsiniz. Genelde 5-7 gün sonra iş hayatınıza yeni görünümüzle dönebilirsiniz.

Operasyon aynı şekilde boyun,kol ve karına da uygulanabilir.